top of page

Rozvíjaj sa dieťatko

Rozvíjaj sa dieťatko

Kurz pre budúcich rodičov a rodičov s bábätkami do 4 mesiacov

Unikátny kurz pre budúcich rodičov a rodičov s bábätkami do 4 mesiacov. Kurz spája poznatky Montessori pedagogiky, programu Play Wisely® a metódy správnej manipulácie podľa knihy “Nežná náruč rodičov”.

 

I. Teoretická časť

Získajte tie najdôležitejšie informácie o rozvoji dieťatka a vhodnej stimulácii v prvých mesiacoch života na základe princípov Montessori a programu Play Wisely®. Prednášajúca Klára Kulichová.

 

II. Praktická časť

Naučte sa, ako správne manipulovať s bábätkom v súlade s jeho potrebami, vývinovými možnosťami a najnovšími poznatkami v oblasti psychomotorického vývinu. Prednášajúca Lucie Medvecká.

Príspevok k ranej stimulácii bábätiek na STV1, Damský klub

1. hodina, 16. minúta.

Správna manipulácia má priaznivý vplyv na spokojnosť a celkové prospievanie dieťaťa. Podporuje jeho psychomotorický vývin, správne vzpriamenie v stoji, pri chôdzi a v neposlednom rade aj na zdravie po celý život.

 

V kurze sa naučíte, ako sa o bábätko správne starať, čo robiť aby spolupracovalo na dennom režime, ako bábätko správne zdvíhať, nosiť v náruči, pokladať, pretáčať a tiež čo robiť, aby nemalo bolesti bruška, a čo najmenej plakalo.

Cena kurzu:   59 EUR / osobu 

59 EUR / za manželký pár (oteckovia zadarmo :-)

34 EUR / osobu za praktickú časť kurzu

Najbližší termín:

Praktická časť - 21.10. 2018 10:00 - 13:00

Teoretická časť - 28.10. 2018 10:00 - 13:00

v Montessori materskom centre, Hummelova 12, Bratislava

 

 

Rezervácia termínu na: lucie.medvecka@gmail.com, 0910 834 804

 

Lektori:

 

Klára Kulichová - teoretická časť

Absolvovala 2-ročný medzinárodný kurz Montessori pedagogiky pre deti od 3-6 rokov vedený medzinárodne uznávanou asociáciou AMI (Asociation Montessori International), ktorej zakladateľkou bola priamo Dr. Maria Montessori. Pracovala v Montessori škôlkach vo Viedni, Prahe a Bratislave. Princípy Montessori pedagogiky hlboko ovplyvnili jej vnímanie detí aj úlohy rodiča a učiteľa. 

Ako lektorka a zakladateľka Play Wisely® Slovensko pôsobí viac ako 3 roky a za tú dobu mala možnosť systematicky pracovať se stovkami detičiek rôzneho veku. Vďaka tomu získala obrovskú praktickú skúsenosť, ktorú sa neustále snažia dopĺňať čítaním a štúdiom literatúry týkajúcej sa raného vývoja detí. Ďalej absolvovala radu kurzov správeho psychomotorickeho vývinu babätiek a kurzov s Montessori zameraním.

 

Lucie Medvecká - praktická časť

Lektorka Lucie Medvecká je certifikovaná inštruktorka psychomotorického vývinu podľa Evy Kiedroňové a mamička dvoch malých dcér. Metódu “Nežná náruč rodičů" si na nich prakticky vyskúšala :-)

Z vlastnej skúsenosti vie, že tehotné ženy sa pripravujú hlavne na pôrod a starostlivosť o bábätko hocikedy vopred neriešia. Mamičky sú potom bohužiaľ vyčerpané a nešťastné, keď ich bábätko plače a ony si s ním nevedia rady. Príďte na kurz ešte v těhotenstve, milé mamičky, aby ste predišli zbytočným starostiam a boli šťastné a spokojné spolu so svojimi bábätkami. Lucka vás prakticky naučí, ako s bábätkami správne manipulovať a ako ich stimulovať k ďalšiemu vývinu. Lucka tiež poskytuje individuálné kurzy manipulácie pre rodičov s malými novorodencami a poradny psychomotorického vývinu od narodenia po jeden rok.

Skúsenosti našich rodičov

Emília: "Na kurze sme boli spolu s manželom a myslím že nám veľmi prospel. Už máme doma 6 dňové bábo a začíname využívať čo sme sa naučili. Hlavne vieme, ako ho správne chytiť, a ako nie. Napr. že sa nemá držať v zvislej polohe a má sa postupne pomaličky učiť, aby sa učilo držať rovno a nevychyľovať sa. Výborne tipy boli aj čo sa týka úchopov bábätká. Rovnako používame páperovú perinku a malej je v nej výborne. Čo sa týka druhej časti kurzu play visely - ten má úplne uchvátil. Sama som si povyrábala hračky a pomôcky, ktoré pomôžu môjmu bábätku napredovať a už sa teším, kedy na ne príde čas."

 

Lucia: "Mne, manželovi aj dcérke Vaše odborné znalosti, ktoré ste nám poskytli v rámci individuálnych lekcií pri manipulácii s dcérou veľmi pomohli. Nabrali sme potrebnú istotu, ktorá nám dovtedy chýbala. Dcéra sa naučila tráviť svoj voľný čas na brušku, čo dovtedy nerobila (pozn. mala už skoro 3 mesiace keď sme ku Vám prišli prvýkrát), má veľmi rada hračky, ktoré ste nám odporučili. Celkovo som oveľa pokojnejšia a spokojnejšia ja, manžel a čo je najdôležitejšie - aj naša dcéra. Ďakujem veľmi pekne za všetky informácie a ukážky, ktoré ste nám poskytli. Mrzí má akurát jedna vec, a to že som sa o kurzoch podľa pani Kiedronovej, resp. jej publikáciách nedozvedela ešte pred pôrodom mojej dcéry a nemala som čas všetko naštudovať do pôrodu, resp. sa zúčastniť Vášho predporodneho kurzu. Myslím, že keby som mala tu možnosť, resp. možnosť stretnúť sa s Vami, ušetrila by som sebe, dcéra aj rodine kopec sĺz, a malej poskytla ešte lepší štart do života."

 

Martina: "Kurz sa nám naozaj veľmi páčil. Praktická časť bola super, vedeli sme dieťatko hneď po pôrode chytiť bez obáv - ja aj manžel. Máme dôveru v postupy, ktoré ste nám ukázali. Pred pôrodom som prečítala aj Nežnú náruč rodičov, pekne sú polohy vysvetlené s odôvodnením. Manžel číta tiež. Rozčítaný mám aj druhý diel série, páči sa mi. Taktiež sme popozerali niektoré videa Sama doma - skvelé na pripomenutie kurzu. V pôrodnici som si vedela porovnať postup odporúčaný sestričkou a tým, čo si nám ukázala - napr. chytanie za krk. Viem, čo nechcem robiť. Samozrejme, nemáme to ešte super zvládnuté, živé dieťatko je pohyblivejšie ako bábika. Ale naprávame sa navzájom s manželom, budeme trénovať aj pred zrkadlom a podľa knihy. Ešte na záver, včera som dostala knihu pani Kiedroňovej - sestrina kolegyňa nám to poslala, ktorej mama je lekárka a odporučila nám to. :-)"

 

Gabriela: "V prvom rade Vám chcem veľmi pekne poďakovať. Myslím, že to, čo robíte má veľký zmysel pre naše deti :-) Vrelo doporučujem všetkým rodičom. Možno by stalo za zváženie organizovať pravidelne "cvičenia". Bolo by skvelé, ak by sa "metóda" Kiedronovej dostala viac do povedomia pediatrov. Neviem, čo by som navrhla, určite doporučovať okrem kurzu pred narodením aj individuálne či skupinové konzultácie už s bábätkami. Je obrovský rozdiel tréning s bábikou a potom držať malý krehký pohyblivý uzlíček :-) Ešte raz ďakujem!"

 

Radka: "Najdôležitejšie pre nás bolo naučiť sa správne bábo držať, nosiť aj ukladať a dvíhať. Držanie pod bruškom jej naozaj prospieva a väčšinou je v ňom spokojná. Tiež pre mňa bolo dôležité porozumieť (keďže používame zväčša objemnejšie látkové plienky) prečo by dieťa malo "cvičiť" na brušku aj chrbte bez plienky a ako uzemniť lopatky a lonovú kosť na tvrdej rovnej podložke. Podložka čo máme od lektorky Lucie je na skóre obdobie veľmi praktická."

 

Helena: "Obsahom teoretické prednášky bolo hlavne to, čo sa deje v hlavičke každého drobčeka, ako sa to prejavuje navonok, a ako je potrebné celý tento vývoj podporiť. Celkovo ma filozofia Montessori pedagogiky a metoda Play Wisely nesmierne zaujala. Ocenila som vysvetlenie vývinových štádii, senzitívnych období a veľkým prínosom pre mňa boli aj praktické rady a tipy ako zariadiť detskú izbyčku. Hlavne ste mi krásne vysvetlili v ktorom období aké hračky dieťa vníma, čo je preňho najlepšou voľbou. Boli to veci, čo som teda pred týmto kurzom ani netušila. Ďalej bolo vynikajúca aj ukážka rozcvičky a hrania sa s dieťatkom a vysvetlenie významu každého jedného kroku. Praktická časť bola tiež výborná, plná ukázok ako ku dieťatku pristupovať, ako ho chytiť atď. Opäť s vysvetlením prečo je to tak. Mám knižky pani Kiedroňovej a pekne si ich študujem. Vďaka kurzu už presne viem, čo a ako a aj si lepšie veľa vecí z knižiek predstavím."

 

Čo Vás najviac inšpirovalo?

"Celkovo princíp Montessori a Play Wisely. Najviac ma inšpirovalo čím a kedy dieťatko stimulovať."

"Všetko, vzhľadom na skutočnosť, že sme o Montessori a Play Wisely nemali doposiaľ žiadne informácie. Všetko bolo skvelé a čas rýchlo utekol." 

 

bottom of page