top of page

Skúsenosti našich rodičov

mudrehranie-29.jpg
Henrieta, mamička Klárky a Terezky
 
"Milá Lenka, som veľmi rada, že som po ťažšej spolupráci medzi Hankou a Klárkou dala "playku" ešte raz šancu, pretože sme sa stretli s Vami. Máte úžasný talent a trpezlivosť deti zaujať a nájsť si k nim vždy cestičku, hľadať nenásilny spôsob ako ich motivovať robiť to, čo ich chcete naučiť.

Ja som sa od Vás neustále učila, ako im pomáhať v rozvoji, čo ich aktuálne učiť. Mnoho veci by ma ani nenapadlo, pretože sú súčasťou bežného života nás dospelých - ako sa učiť krížik a krúžok (vďaka čomu vie Terka dnes veľmi pekne kresliť), ako sa "hrať s loptou a preliezť prekážky (čo je veľká zábava pre Klárku), čo je hore a čo dole a ako si všímať rozdiely.

Vďaka Vám vedia Klárka a Terka dnes čítať písmenka a začínajú ich pomaly písať. Myslím, že ja by som s nimi oveľa viac v tomto smere musela bojovať. S Vami to išlo hravo. Teším sa, že sme sa stretli a dúfam, že nie naposledy. Pekný víkend a príjemné hranie. Veľké ďakujem.

"
IMG_3626_edited.jpg
IMG_8641_edited.jpg
Katarína, mamička Isabelky (6 rokov) a Matúška (4 roky)
 
"Na Play Wisely chodili obidve naše deti – Isabela sa zoznámila s lektorkou Veve ako 10-mesačná, dnes zdobí jej poličku diplom za úspešné absolvovanie 102 lekcií. Matúško sa s Veve stretáva už vyše 3 rokov.  

Play Wisely vďačíme za to, že obe naše deti sú veľmi šikovné a radi sa učia, majú záujem o nové veci a dokážu sa pekne sústrediť. PW je úžasná vec a v podaní jedinečnej lektorky Veve, s ktorou majú obe naše deti výnimočný vzťah. Je to najlepší krúžok, pre aký sme sa mohli rozhodnúť. Pre nás, rodičov, je PW inšpiráciou, ukázali nám, že s deťmi sa dá “múdro hrat” a že je to zábava."

IMG_20200612_1145008_edited_edited.jpg
Lenka, mamička Dávidka
 
"Na Múdrom hraní sme s mojim synom absolvovali 3 balíčky v priebehu roku 2019 a 2020 a z toho jednu Dúhovku, ktorá nám veľmi sadla.

Syn má diagnostikovaný oneskorený vývoj reči a bolo i podozrenie na PAS. Našli sme si skvelú lektorku, úžasného človeka s obrovským citom, empatiou, energiou vyžarujúcou pohodu a pokoj - Veve - Veroniku.
Ďakujem je za čas, ktorý sme so synom na jej lekciách strávili."
Anna, mamička Jonáška a Aničky
 
"Na Múdre hranie som začala chodiť s Jonáškom okolo jedného roka. Myšlienka spojenia rozvoja mozgovej a pohybovej kapacity ma nadchla. Neverila som, že dieťa v roku a pol môže rozoznávať farby, čísla, značky áut. apod.
 

K Jonáškovi sa pridala aj Anička a vďaka programu sa naučili pozornosti, záujmu, trénovali pamäť a rozpoznávanie. Montessori aktivity na lekciách s lektorkou Hankou boli pre mňa inšpiráciou aj na doma. Spoločne sme v Múdrom hraní strávili päť rokov, ktoré verím, že budú dobrým základom pre ich ďalší rozvoj."
Lucka, mamička Davídka
 
"S Davídkem jsme lekce Play Wisely začali navstěvovat, když mu byli čtyři měsíce. Je neuveřitelné, jak jsou takhle malé děti schopny se soustředit na senzorické podněty, trénovat jemnou i hrubou motoriku.
Od úplné ignorace jakýkoliv obrázků a knih se Davídko proměnil ve vášnivého “čtenáře” , který je schopný a nadšený, pokud může uvařit kávu v kávovaru nebo navlékat korálky. Za dobu 2 let našeho “playkování” jsme měli možnost poznat dvé výborné lektorky - Lucku a Veve a oběma jsme velmi vděční za jejich citlivé a nadšené vedení každé lekce."
IMG_5804_edited_edited_edited.jpg
Josef a Alexandra, rodičia Beatky (45 mesiacov)
v programe od 7 mesiacov
 
"Do centra sme chodili s dcérou tri roky. Počas nich Beatka absolvovala 120 hodín, prevažne s inštruktorkou Hankou, ale niekoľko krát sme vďaka zastupovaniu mali možnosť vyskúšať aj iné. Od začiatku bolo vidno veľmi profesionálny a ľudský prístup, ako na samotných hodinách tak aj v komunikácii s centrom. A tento pocit sa za tie 3 roky nezmenil.

 
Každá hodina bola vopred pripravená, špecifická pre danú vekovú kategóriu ale aj deti samotné. Hrali sme sa samostatne aj vo dvojici. A vždy to bolo zaujímavé ako pre deti, tak aj pre nás, rodičov. Často nám hodina slúžila ako inšpirácia pre hru doma alebo novú hračku. A niekoľko krát nám dokonca pomohla posunúť hranice, otvoriť oči a uvedomiť si, že naše dieťa toho v skutočnosti dokáže už oveľa viac a oveľa skôr, ako by sme sami očakávali. To bolo naozaj skvelé!
 
Beatka si hraním rozvíjala najprv hlavne motoriku. Postupne, ako rástla, Hanka pridávala rôzne nové cvičenia a hry, ktoré ju rozvíjali najmä kognitívne. Spoznala tak tvary, farby, abecedu a postupne až celé slová. Veľa z toho, čo sa na hodinách naučila, sme ju neskôr videli používať v bežnom živote ako samozrejmú vec. Hodiny s inou osobou ako len rodičmi jej zároveň prirodzene pomohli naučiť sa rešpektovať autoritu, čo je ďalší benefit, ktorý nám pomohol pri zaradení do škôlky.
 
Z jednej skúšobnej hodiny sme sa tak dostali až k niekoľko-ročnej spolupráci, ktorá dala veľa nie len nášmu dieťaťu, ale aj nám samotným. Ďakujeme!"
IMG_20200612_1144537_edited_edited.jpg
Lenka, mamička Davídka
 
"Na Múdrom hraní sme s mojim synom absolvovali 3 balíčky v priebehu roku 2019 a 2020 a z toho jeden balíček lekcií Dúhovej terapie hrou, ktorá nám veľmi sadla. Syn má diagnostikovaný oneskorený vývoj reči a bolo i podozrenie na PAS. Našli sme si skvelú lektorku, úžasného človeka s obrovským citom, empatiou, energiou vyžarujúcou pohodu a pokoj - Veve - Veroniku.
Ďakujem je za čas, ktorý sme so synom na jej lekciách strávili."
Hanka a Lucka - Edited_edited.png
Janka a Majko, rodičia Lucinky (36 mesiacov)
v programe od 4 mesiacov
 
"Naša dcérka absolvovala 37 hodín múdreho hrania. Na lekcie chodila pod vedením úžasnej lektorky Hanky, s ktorou si vybudovala krásny a bezpečný vzťah - dôležitý predpoklad pre rozvoj otvorenosti a zvedavosti detí. Počas jednotlivých lekcií sa Hanke podarilo nenásilnou a hravou formou vzbudiť u Lucinky lásku k vzdelaniu a vedomostiam, ktoré vie využiť aj v praktickom živote (z idúceho auta vie rozpoznať rôzne predmety, napr. dopravné značky či semafor a priradiť im význam).
 
Múdre hranie u Lucinky rozvinulo nielen jemnú motoriku, ale najmä logické myslenie, trpezlivosť a pozornosť. Na hodiny sme chodili vo dvojici, Lucke to pomohlo naučiť sa spolupracovať a disciplíne (vďaka týmto lekciám vie prenechať priestor aj pre druhých). Vrelo odporúčame, úžasný spôsob ako rozvíjať dieťa vo všetkých ohľadoch, či už po rozumovej, alebo  osobnostnej stránke."
Monika, mamička Maria (56 mesiacov)
v programe od 44 mesiacov
 
"Syn Mário, diagnóza narušený vývoj reči a porozumenia. Hodiny Play Wisely Majkovi veľmi pomohli pri rozvíjaní jazyka. Systém striedania učenia s kartami a následne hry na jemnú motoriku a potom pred koncom herňa mu pomohli s odbúraním frustrácie a motivovali ho k ďalšej činnosti. Vďaka PW som zistila, že jeho motivátorom je pohyb. Hovorenie bolo zrazu jednoduchšie, viditeľne sa posunul dopredu.
 
Na hodinách PW začal Majko práve vďaka citlivému a vnímavému postoju lektorky Moniky spolupracovať a rozvíjal sa nám priamo pred očami. Neodsudzujúci a otvorený prístup lektorky Moniky bol rozhodujúci pre Mária a pre celú našu rodinu. Práve na hodinách PW začal rozlišovať farby, priraďovať rovnaké alebo súvisiace veci k sebe, zopakoval abecedu. Pre bežné deti nič mimoriadne pre nás veľmi dôležité znamenia, že sa Majko posúva vpred."
Dajana, mamička Jakuba (26 mesiacov)
v programe od 14 mesiacov
 
"Na Play Wisely som začala chodiť s mojím vtedy 14-mesačným synčekom na odporúčanie mojej švagrinej, ktorá tento program tiež absolvovala so svojím synom. Už prvá ukážková hodina ma zaujala natoľko, že som sa rozhodla navštevovať lekcie aj naďalej až do vyše synčekových dvoch rokov. A musím povedať, že išlo o veľmi pekne a hodnotne strávený čas. Program sa mi zapáčil aj z toho dôvodu, že využíva prvky Montessori pedagogiky, o ktorú sa zaujímam a praktizujem aj doma.
 
Našu lektorku Moniku si synček veľmi rýchlo obľúbil, nakoľko nás vždy privítala s úsmevom a dobrou náladou. Syn sa na každú hodinu vždy veľmi tešil a ja s ním, pretože som vedela, že sa znova naučí niečo nové, zlepší sa nielen v jemnej a hrubej motorike, ale aj v pozornosti, sústredení a najmä reči. Až sama som bola občas prekvapená, čo všetko dokáže. Aj vďaka tomu sa naučil postupne rozprávať už keď mal 1,5 roka. O výraznom pokroku v hrubej motorike ani nehovorím.
 
Dobrou skúsenosťou bola aj možnosť byť vo dvojici s ďalším dieťatkom, s ktorým si navzájom mohli vymieňať svoje vedomosti. Bolo pekné vidieť, ako sa synček postupne zlepšoval vo vzájomnej spolupráci, naučil sa
byť trpezlivejší pri čakaní ukončenia aktivity druhého dieťatka a vedel sa podeliť alebo prispôsobiť tomu druhému.

 
Za to všetko vďačím najmä našej milej a príjemnej lektorke Monike, ktorej prístup oceňujem, pretože vždy vedela zaujať syna novou podnetnou aktivitou a udržať jeho pozornosť, pričom rešpektovala a dôverovala jeho schopnostiam. ĎAKUJEME! :-) Program Play wisely bol pre môjho syna určite pozitívnym prínosom. Je to učenie a zábava v jednom!"
Elena, mamička Dávidka (48 mesiacov)
v programe od 23 mesiacov
 
"Na Play Wisely (PW) sme začali chodiť pred Dávidkovými druhými narodeninami. Túto aktivitu nám odporúčali naši známi, ako aj neurologička. V tom čase synček vôbec nerozprával, s jemnou motorikou to bola malá katastrofa. Do "úloh" sa mu nechcelo, alebo naopak, chcel robiť všetko naraz. Chvíľu sme pre neho hľadali vhodnú lektorku, momentálne sme už druhý rok u Veve. Za ten čas Dávidko urobil veľké pokroky. Začal rozprávať (niektoré slová povedal prvý raz práve na Play Wisely), objavil v sebe lásku ku písmenkám, číslam, farbám a postupne sa zlepšuje aj v jemnej motorike a logickom myslení.
 
Od Dávidových troch rokov sme začali chodiť aj na Dúhovú terapiu. Začiatok bol, tak ako aj pri PW, zložitý. S každou aktivitou hneď hotový, čo bolo pre neho len trochu náročné, nechcel robiť vôbec. Skrátka, naše prvé lekcie asi boli pre Veve ťažkou skúškou trpezlivosti:-) Ale nevzdala to a my sme jej vďační, pretože aj vďaka nej Dávidko stále napreduje. Neraz vidíme, že čo pre neho bolo ešte pred týždňom výzvou, zrazu zvláda bez väčších problémov. Dúhová terapia mu veľmi prospela v schopnosti udržať pozornosť - dokonca sa občas stane, že aktivitu chce po jej dokončení robiť ešte raz. To sme si kedysi vôbec nevedeli predstaviť.

Je pre nás tiež veľmi dôležité, že sa na lekcie sa vyslovene teší. Ani sa mu nečudujem, pretože Veve oplýva výnimočným talentom vychádzať s malými deťmi. Vie ich výborne motivovať, je milá, ale zároveň nestrpí anarchiu a dá dieťaťu hranice. Okrem skvelej lektorky je pre nás výhodou aj iné prostredie - na rovnaké úlohy sa tu určite sústredí lepšie, ako doma, aj keď teraz sa to (zrejme zásluhou dúhovky) zlepšuje. No a samozrejme tiež veľa rôznych pripravených aktivít zameraných na rôzne oblasti vývoja, ako aj množstvo edukačných pomôcok, z ktorých všetky nemá doma asi žiadna mamina.
 
Vlastne by sme sa chceli takto nepriamo poďakovať aj Klárke Kulichovej, že sa dala na túto dráhu a priniesla Play Wisely na Slovensko. Myslíme si, že tak pomohla mnohým deťom - a špeciálne tým, ktoré nemajú celkom "tabuľkový" vývin :-)"
Lucia, mamička Teuška (24 mesiacov)
v programe od 8 mesiacov
 
"Lekcie Play Wisely navštevujeme so synčekom už viac ako rok. Začali sme ako 8 mesačný a s odstupom času to vnímam ako správne rozhodnutie, začať už pred 1.rokom, aj keď pôvodne som tomu takú dôležitosť nepripisovala. U syna vidím pokrok na každej lekcii. Je sústredenejší, trpezlivejší a dokonca logicky uvažuje. Veľmi sa mi páči, že na lekciách sa kladie dôraz, aby bola každá začatá aktivita aj ukončená, čím sa dieťatko
naučí, že každá činnosť ma začiatok a koniec.

 
V 18mesiacoch Teuško poznal základné farby, geometrické tvary, má úžasne rozvinutú jemnú motoriku a koordináciu pohybov, aj vďaka pohybovej aktivite vykonávanej na lekciách. Sám od seba si spieva ABC pesničku, samozrejme, že nevie povedať celú abecedu, ale mňa vždy vyzve, aby som mu pomohla a snaží sa opakovať každé jedno písmenko :). Nepredpokladala som, že uvidím až také pokroky, ale pochvalu dostal synček aj od známych a kamarátov, ktorí si všimli jeho jemnú motoriku, rozvinutú reč, prip. sústredenosť pri hre. A v neposlednom rade, sú aktivity na lekcii pre mňa inšpirujúce na domáce použitie. Lektorka Veronika je neskutočne pozitívne naladený človek s veľkou dávkou trpezlivosti. Program Play Wisely určite odporúčam :)"
Petra, mamička Janka (24 mesiacov)
v programe od 6 mesiacov
 
"Lekcie Play Wisely (PW) sme začali individuálne navštevovať, keď mal Janík skoro pol roka. Už prvá ukážková lekcia na nás urobila pozitívny dojem, a práve preto sme sa rozhodli pokračovať.

Naša prvá lektorka Martinka bola energická, entuziastická a robila všetko preto, aby vtiahla Janíka do rôznych aktivít. Ale Janík bol veľmi tvrdý oriešok a prvé mesiace moc kooperovať nechcel, aj keď asi nie preto, že by nevedel :-) Najprv sme zvažovali, či pokračovať ďalej, ale chceli sme to skúsiť ešte vo dvojici a osvedčilo sa nám to. Janík robil veľké pokroky a začalo ho to aj baviť. Keď si s Martinkou na seba zvykli a tešil sa na každú ďalšiu hodinu, Martinka odišla a my sme hľadali novú lektorku. Teraz máme Veve a chodíme vo dvojici. Janík sa vždy moc teší, keď k Vám ideme a s úsmevom hovorí Veve, Veve :-) Veve je super lektorka, s deťmi to vie a deti ju majú veľmi radi. Vie zaujať hneď na prvý pohľad
a Janík sa dosť za ten čas naučil a aj osmelil. Takže určite odporúčam a ďakujem Veve aj celému tímu PW :)"
Silvia, mamička Davídka (31 mesiacov)
v programe od 24 mesiacov
 
"Hodiny Múdreho hrania si Dávidko rýchlo obľúbil, na hodiny sa tešil, a aj doma si často krát spomenul, že by sa už rád išiel zahrať k vám s vašimi super pomôckami.

Absolvovali sme dva kurzy Play Wisely a keď sme začínali Dávidko povedal dokopy dve slova. Teraz sa už pekne rozrozprával, aj vďaka lektorke Veve, ktorá sa detičkám s radosťou venuje.
 
Odporúčame a tešíme sa na ďalšie lekcie už s novým súrodencom :)"
Martina, mamička Dorotky (26 mesiacov)
v programe od 6 mesiacov
 
"O lekciách Play Wisely som sa dozvedela náhodou, na kurze pre budúcich rodičov. Hneď som vedela, že to určite skúsime. Po celý život sa rada učím a veľmi by ma potešilo, keby aj Dorotka našla radosť v poznávaní nových vecí. S lekciami Play Wisely sme začali, keď mala dcéra 6 mesiacov. Dorotka je veľmi kľudná a trpezlivá, hry na rozvoj jemnej motoriky má najradšej. Práve preto som vďačná aj za prekážkovú dráhu v Play Wisely a rozvoj hrubej motoriky, ktorý podporujeme tiež pravidelným plávaním.

Od našej obľúbenej lektorky Hanky sme získali podnety aj na doma, a taktiež ako si pripraviť skvelé hračky doslova z drobností, ktoré má každý. Hanka je vždy usmiata a pripravená zaujať drobca, aj keď sa mu práve nechce. Snaží sa vždy citlivo pristupovať k potrebám dieťatka, každému na mieru, čo sme ocenili pri lekciách vo dvojici. Niektoré dieťatko má radšej kartičky, iné dráhu, ďalšie hry na jemnú motoriku, ale Hanka vie lekciu prispôsobiť tak, aby sa každé rozvíjalo a bolo spokojné. Detičky sa zároveň naučia vzájomnej spolupráci a trpezlivosti.

Dorotka sa rada hrá s korálkami a kamienkami, prekladaním, triedením drobných predmetov, napr. prenesie korálku na vareške, ľubovoľnou rukou. Naučila sa vďaka tomu veľmi rýchlo papať samostatne s lyžičkou, piť z pohára. Od dvoch rokov už pri kreslení preferuje pravú ruku, ostatné činnosti zvláda rovnocenne oboma rukami. Vďaka Play Wisely vedela ABC pesničku už v roku a pol, pred druhým rokom poznala základné farby, tvary, časti tela, ľavú a pravú stranu, zoradiť veľkosti, napočítať do 5. Od roku a pol veľa rozpráva, v 2 rokoch už používa zámená, “ja”, častice, a keď sa hrá, spieva si alebo si opakuje riekanky. Pre mňa je úžasné sledovať, ako dieťa dokáže napredovať, keď je správne podporené už v útlom veku. 30 minút cvičenia za týždeň sa nezdá byť veľa, napriek tomu pokrok je obrovský. Vrelo odporúčam všetkým rodičom."
Monika, mamička Maxima (5 rokov)

S Maximom navštevujeme tento úžasný program dva roky. Za tento čas sme dosiahli veľké posuny čo sa týka hlavne
sústredenosti, jemnej a hrubej motoriky.

 
Toto všetko a mnoho viacej dosiahol náš syn vďaka láskavej, trpezlivej a odbornej práci našich lektoriek. Ďakujeme Veronika a Hanka!
Marta, mamina Samka (29 mesiacov) a Tomáška (10 mesiacov)
v programe od 12 mesiacov
 
"O Play Wisely sme sa dozvedeli od našich susedov, ktorí majú podobne starú dcérku. Kurzy opisovali ako veľmi intenzívne a krátke, nabité energiou a dianím. Preto sme sa so Samkom, ktorý mal vtedy asi rok, rozhodli navštíviť ukážkovú hodinu. Lekcia sa nám veľmi páčila, Samko bol hypnotizovaný kartičkami, bavili ho drobné hry a najviac sa tešil na prekážkovú dráhu. V kurze pokračujeme s jednou prestávkou doteraz, navštevujeme lekcie vo dvojici s našou susedkou, s ktorou sa vždy vedia vzájomne doplniť alebo potiahnuť a takto si trénujú aj trpezlivosť a rešpekt voči druhým. Tiež bolo vidno, ako si Samko postupne osvojoval jednotlivé aktivity, rýchlo sa učil a napredoval.
 
Páči sa mi, že lekcie obsiahnu toľko rôznych činností, motivujú deti skúšať nové veci a zdokonaľovať sa v tom, čo už vedia. Veľmi sme si obľúbili aj našu lektorku Veve, ktorá je skutočne skvelá - milá, trpezliváa vždy usmiata (aj keď decká menej spolupracujú :D). Samko sa na hodiny vždy veľmi tešil a myslím si, že to je hlavne jej zásluha :)
Nakoľko sa nám celý program osvedčil, rozhodli sme sa prihlásiť aj mladšieho Tomáška (10 mesiacov), ktorý už má svoju prvú hodinu úspešne za sebou. Rastú z nich veľkí šikovníci aj vďaka schopnostiam, ktoré nám Playko pomáha rozvíjať. Ďakujeme!"
Žofia, mamička Miška (38 mesiacov)
v programe od 18 mesiacov
 
"Play Wisely je úžasný čas strávený s deťmi, ktorý obohacuje nielen deti ale aj ich rodičov. Na Múdre hranie sme so synom chodili s veľkým nadšením, bola to radostne a kvalitne strávená pol hodina, plná podnetov a inšpirácií pre syna, a aj pre mňa samotnú.
 
Mala som veľkú radosť, keď som videla ako syn robí pokroky na každej jednej lekcii a všetci sme sa tešili pri každom jednom napredovaní. Dokonale využitá každá jedna minúta, kde sa rozvíjajú a zapájajú všetky schopnosti dieťaťa. Určite odporúčam všetkým rodičom a ich detičkám!"
Simona, mamička Philipka (36 mesiacov)
v programe od 9 mesiacov
 
"S Philipkom sme absolvovali celkom 82 hodín lekcií Play Wisely! Začali sme od deviatich mesiacov a s malými prestávkami sme pokračovali až do troch rokov. Zvykol si veľmi rýchlo a tých 30 minút vedel vydržal. Musím povedať, že udržať plnú pozornosť bolo v nízkom veku trochu náročnejšie, ale dal to :)

Striedali sme individuálne lekcie s lekciami vo dvojici. Vyhovovali nám obe. V individuálnych lekciách sme viac stihli, ale vo dvojici sa musel učiť prispôsobiť sa kamarátovi a naučiť sa počkať. Lekcií vo dvojiciach sme absolvovali preto viac. 
Philipko sa vďaka týmto lekciám naučil trpezlivosti, osvojil si jemnú motoriku na výbornej úrovni a postupne sa zlepšil aj v hrubej motorike, v ktorej zo začiatku zaostával voči rovesníkom. To nás však prinútilo sa zamyslieť a navštívili sme detského oftalmológa, ktorý nám potvrdil, že Philipko potrebuje okuliarky. Preto sa cítil neistý "na dráhe" a nešlo mu to. 
 
Musím ešte vyzdvihnúť jednu vec a to inštruktorky. Vystriedali sme viaceré, nakoľko sme chodili dlhší čas a musím jednoznačne konštatovať, že lektorky sú nosnou časťou celého programu. Nie je to len metóda vyučovania, ale predovšetkým ich vynaliezavosť, hravosť a radosť, ktorú bolo cítiť. Boli sme spokojní s každou lektorkou, predovšetkým s Gabi a s Hankou. Týmto by som im aj chcela veľmi poďakovať za trpezlivosť a perfektný prístup. Ďakujeme!"
Elena, mamička Sašky (32 mesiacov)
v programe od 14 mesiacov
 
"Program Play Wisely som začala navštevovať s dcérou v jej 14 mesiacoch. Priznám sa, že som zo začiatku mala zmiešané pocity. Štýl práce s dieťaťom bol diametrálne odlišný ako na "bežných" baby kurzoch. Nebolo to o moderovanom hraní sa mamy s dcérou, ale o partnerskej komunikácii lektor/dieťa. 
 
Moje obavy sa však začali vytrácať s viditeľnými pokrokmi, ktoré Saška postupne robila. Bolo úžasné ako sa dokázala sústrediť, ako chápala zadania a začala veľmi skoro rozprávať, spoznávať tvary, farby i písmená. Jej jemná motorika sa výrazne zlepšila, napredovala míľovými krokmi oproti svojim rovesníkom. Inšpirovalo to aj mňa samú, čo nové môžeme doma skúšať, ako sa hrať. Na druhej strane som si uvedomila, že vo veľa veciach som svoje dieťa podceňovala, že to predsa ešte nemôže zvládnuť :-)
 
Od začiatku chodíme na kurz k lektorke Barborke a myslím si, že sme si všetky tri absolútne sadli. Aj vďaka Barborke, Saška lekcie zbožňuje. Páči sa mi, že má ten správny cit, kedy byť kamarát a kedy lektor. Poradila veľakrát aj mne, čo oceňujem. Mrzí ma len jedna vec, a to, že som o tejto forme hrania nevedela pri staršej dcérke. Považujem to za jedny z najlepšie "investovaných" peňazí."
Lucia, mamička Chriska (26 mesiacov)
v programe od 18 mesiacov
 
"O hre a vzdelávaní formou Montessori prístupu som čítala veľa a tak som sa rozhodla to vyskúšať aj so synom. Prvá lekcia bola trošku rozpačitá, nakoľko to bolo úplne nové a zaujímavé prostredie pre syna:) Rovno mi však lektorka povedala že je to prirodzená reakcia a deti si musia najprv na prostredie zvyknúť. Ukázala mi akou formou výuka prebieha. Veľmi oceňujem že prvá hodina je zdarma. Doma sme potom zvažovali či to skúsiť alebo nie a rozhodli sme sa najlepšie ako sme mohli.
 
Syn mal vtedy cca 18 mesiacov, dnes má syn 26 mesiacov a je úžasné vidieť čo všetko už dokáže. Krásne sa sústredí a pri hrách naozaj rozmýšľa, až som sama prekvapená aké veci už dokáže a čomu všetkému rozumie. Pre nás je veľmi dôležité že syn má skvelú lektorku Kristínku. Kristínka, nie len že je veľmi milá a vidno, že má deti naozaj rada, ale dokáže veľmi príjemnou formou syna zaujať a vždy udržať jeho pozornosť. Veľmi si vážim a jeden z top dôvodov prečo v Play Wisely pokračujeme je, že Kristínka vidí synove pokroky a úroveň jeho šikovnosti a zameriava sa na jeho neustály rozvoj rôznými novými podnetnými hrami. Kristínka ďakujeme, ste super!"
Katka, mamička Eričky (37 mesiacov)
v programe od 30 mesiacov
 
"O Play wisely som sa dozvedela od mojich kamarátok ktoré kurz navštívili a boli veľmi spokojné. Nakoľko som chcela pre dcérku vyskúšať niečo nové, prihlásili sme sa na ukážkovú hodinu ku Monike. Hneď prvá lekcia sa mi veľmi zapáčila, pretože upútala pozornosť mojej dcérky Eriky.
 
Absolvovali sme preto lekcie s Monikou a každá hodina má veľmi nadchla. Bola vždy niečím iná, nápaditá a zábavná. Veľmi sa mi páčilo ako sa jednotlivé aktivity striedali a prišiel čas na dráhu, kde si to moja dcérka poriadne užila! Lekcie s Monikou si veľmi pochvaľovala a ťažko sa jej z "herničky" (ako sme si to medzi sebou nazvali) odchádzalo. Vďaka Playku sa rada hrá s písmenkami a číslami aj doma a začala spájať jednoduché písmenká do slov. Niektoré písmenká aj sama obkresľuje na papier.  Je to veľká radosť vidieť, ako sa dieťa prostredníctvom hry učí nové veci. Túto skúsenosť želám každému!"
Zuzka, mamička Šimonka (30 mesiacov)
v programe od 7 mesiacov
 
"Na Playko sme začali chodiť so Šimonkom keď mal 7 mesiacov. Šimonko, aj keď býva plachý a na ľudí si musí zvykať, si lektorku Veroniku veľmi obľúbil, a verím, že ju musí zbožňovať každé dieťa. Veve je k deťom priateľská a jej bezstarostný, veselý prejav deti veľmi motivuje. Šimonko robil už po zopár lekciách veľké pokroky, lekcie ho naozaj bavili a tešil sa na ne. O tom, že ani po pol hodine intenzívnej aktivity nechcel odísť, nemusím hovoriť.
 
Určite lekcie Play Wisely môžem odporučiť všetkým mamičkám, ktoré hľadajú zmysluplnú aktivitu pre svoje (aj najmenšie) detičky. Veľmi sme si to užili. Ďakujeme Playku a lektorke Veve za super strávený čas!"
Andrea, mamička Anna June (32 mesiacov)
v programe od 20 mesiacov
 
"Anička mala trochu viac ako rok a pol keď sme začali s individuálnymi lekciami Play Wisely v anglickom jazyku s lektorkou Barborkou. Absolvovali sme spolu 10 nezabudnuteľných lekcií. Na prvej hodine sa Anička bála ísť do malej ´poloprázdnej´ miestnosti a aj počas lekcie sa držala viac pri mne. Aj keď ju zjavne zaujali obrázky a hračky, často pozerala na mňa a smerom ku dverám.
 
Zlom však prišiel už pred druhou lekciou. Keď sa Barborka objavila vo dverách, Anička pekne vstala, chytila ma za ruku a kráčala na hodinu. V jej priebehu doslova hltala všetko čo sa jej ukazovalo a na konci som mala pocit, že by ešte bola ostala aj dlhšie... Ale najväčšie prekvapenie prišlo keď v ten istý deň večer počas hry doma začala sama od seba spontánne opakovať: "big, bigger, the biggest" a ďalšie slovíčka z poobedňajšej lekcie. Bolo mi hneď jasné že sa chytila a že Play Wisely je presne pre ňu. Na ďalšie lekcie sme sa obidve neuveriteľne tešili, malá sa ledva vedela dočkať kedy uvidí Barborku a bude môcť vyštartovať hrať sa s ňou. Vôbec si už nevšímala či som v miestnosti spolu s nimi a úplne ponorená do procesu vnímala len Barborku a jej kartičky a paličky a krabičky a gombičky...

Po niekoľkých mesiacoch mimo Slovenska som sa rozhodla s Aničkou opäť navštevovať hodiny Play Wisely s Barborkou, tento krát v slovenčine. Som veľmi zvedavá ako bude moja už takmer trojročná, anglicky hovoriaca slečna reagovať a prosperovať. Ale hlavne sa teším na kvalitne a radostne strávený spoločný čas.

Ako som vnímala lekcie Play Wisely s Barborkou ja...
Zaujímavé: Prekvapilo ma aká rôznorodá je škála aktivít ktoré Barborka na hodiny zaraďovala. Každá lekcia bola jedinečná a aj keď sa typ aktivity zopakoval, vždy bol zaradený nový prvok, malý detail, ktorý ju spestril a urobil inou. Na každej jednej hodine sa malá Anna stretla s novými podnetmi a mňa fascinovala rozmanitosť ktorá nás na každom stretnutí čakala. Pristihla som sa dokonca ako pred hodinou rozmýšľam čo nové asi nájdeme v herničke a ako zaujímavo a inak to tam znova bude usporiadané.
 
Dynamické: Na prvej hodine som nechcela veriť tomu, že 20 mesačné dieťa môže zvládnuť tempo aké Barborka nasadila pri aktivitách v učebni. Môj prvý pocit bol že to je všetko príliš rýchle a že na Annu treba ísť pomaly, keďže je malá. Omyl. Anička všetko pekne, bez problému a s radosťou vstrebávala. Dynamika hodín Play Wisely je podľa mňa jedným z kľúčov ich úspechu.
 
Profesionálne: Lektorka Barborka je pre mňa skutočný pedagóg. Lekcie vedie príjemným a zábavným spôsobom, je precízna a dochvíľna, má výbornú angličtinu, vynikajúco narába s hlasom a intonáciou a aktivity na jej hodinách na seba nadväzujú plynule a prirodzene.

Šité na mieru: Celý kurz Play Wisely som vnímala ako presne zameraný na rozvoj toho, čo Anička potrebovala. Bolo to hlavne šikovnosťou a flexibilitou lektorky, ktorá dokázala striedať náročnejšie aktivity s tými, ktoré boli viac na zábavu a Anička sa ich nevedela nabažiť.
 
Vyvážené: Jemná motorika, hrubá motorika, malé obrázky a predmety aj veľké, čiernobiele aj pestrofarebné, statické aktivity aj dynamické, hovorené aj spievané...všetko pekne vyvážené a zoradené do jedného 30 min. celku.
 
Veselé: Veľmi rýchlo som si uvedomila že hodiny Play Wisely si neužíva len moja dcéra. Bavilo ma sledovať všetky aktivity a to, ako ju každá jedna zábavným a nenásilným spôsobom posúva ďalej vedomostne aj fyzicky. Navyše, bola radosť vidieť že z pokrokov malej Anny sa spolu so mnou teší aj lektorka. Dovolím si povedať že kurz bol nás tri nielen Play Wisely ale aj Play Joyfully :-)"
Zuzana, mamička Šimonka (32 mesiacov)
v programe od 9 mesiacov
 
"Na Play Wisely, Múdre hranie sme začali chodiť, keď mal Šimonko 9 mesiacov a za ten čas dosiahol naozaj úžasné pokroky. Zdokonalil si jemnú motoriku a najmä sa nám konečne rozrozprával. Navyše pri hre vo dvojici sa učí byť trpezlivejším.
 
Najpodstatnejšie ale je, že Šimi sa vďaka skvelej lektorke Natálke teší na každú lekciu, pretože ona presne vie ako ho zaujať a motivovať."
Dominika, mamička Stelky (21 mesiacov)
v programe od 14 mesiacov
 
"O metóde Play Wisely som sa dozvedela na plávaní, ktoré navštevujeme s dcérou od 12 mesiacov. Naša dcéra je veľmi hravé dieťa, preto som sa rozhodla pre ukážkovú hodinu. Stelke sa prvá hodina veľmi páčila. V playku sme pokračovali od 14 mesiacov a chodíme stále. 

Veronika, Veve je výborná inštruktorka, ktorá vie deti zaujať, venovať sa a hlavne byť trpezlivou a všímavou čo je pre deti najlepšie. Hrávame sa vo dvojici, čo je veľkým prínosom, lebo Stelka sa pomaly učí podeliť s hračkami, čakať na ostatných. Už pri príchode do centra sa teší, kde to ideme a hovorí: "Veve"."
Katarína, mamička Stellinky (30 mesiacov)
v programe od 6 mesiacov
 
"Stellinka navštevuje Play Wisely už vyše 2 rokov. Sme veľmi spokojní s výsledkami, ktoré u nej vidíme. Ako 13-mesačná spoznala písmená a čísla na značkách áut, ukázala na ne a očkami sa pýtala "čo to je, to poznám...". Vo veku 2 rokov a 9 mesiacov si spojila písmeno so slovom. Pri ukázaní a vyslovení písmena "E", povedala "E, Evka, Emka". V našej škôlke nás učiteľky informovali, že Stellinka reaguje rýchlejšie pri úlohách ako 4 - 5 ročné deti.

Moja dcérka sa zakaždým veľmi teší na lektorku Veroniku a bez váhania ju chytí za ruku a nechá ma vzadu samu. Obdivujem tu nekonečnú trpezlivosť a profesionalitu s akou sa pri lekciach s deťmi pracuje. Stellinka je na lekciach šťastná a ja ako mama vidím ako sa psychicky aj fyzicky rozvíja veľmi pozitívne, čo je aj veľká zásluha našej lektorky Veroniky.

Ďakujeme a odporúčame každému, aby dožičil rozvoj svojmu dieťaťu touto úžasnou metódou a ďakujeme zvlášť pani lektorke Veronike za jej trpezlivosť, láskavosť a vysokú profesionalitu. Odporúčame aj pre ostatné mamičky, aby podporili rozvoj svojich detí návštevou tohto skvelého zariadenia."
Nora, mamička Lukyho (28 mesiacov)
v programe od 8 mesiacov
 
S Lukáškom som začala chodiť na lekcie od jeho ôsmich mesiacov na doporučenie mojej kamarátky, ktorá v minulosti absolvovala Playko so svojou dcérkou a nevedela si ho vynachváliť. Tak som bola zvedavá aj ja. Prihlásili sme sa na ukážkovú hodinu. Bola som nadšená. Priznám sa, že som nečakala že ma to tak „ohúri“. Môj syn dokázal sedieť pri celej kartovej časti a sledoval so zatajeným dychom lektorku Majku. Avšak s dráhou to bolo horšie. Spočiatku vôbec nechcel „loziť“ na dráhe, aj keď bol veľmi pohybovo zdatný. Po pár lekciách sa stotožnil aj s dráhou. 
 
Okrem toho, že mu vždy zažiarili očká, keď som mu povedala, že sa ideme hrať, lekcie bohatili aj mňa. Vedela som, aké hračky mu mám kupovať a ako sa s ním „rozumne“ hrať. Myslím si, že sme našli spôsob, akým si vyplniť spoločné chvíle veľmi efektívne. Je to určite investíca, ktorú neoľutujem a myslím si, že rané vzdelanie je to najdôležitejšie, čo mu môžeme poskytnúť. Plánujem s ním chodiť na Playko, kým nenastúpi do škôlky. Stále ho to baví a naša „Veve“ prispôsobuje náročnosť lekcií jeho potrebám s ohľadom na vek, zručnosti a aj momentálnu náladu. Sú „šité na mieru“. Ďakujeme.
Sofi a Nelka, (16 mesiacov)
 
Program Play Wisely rozvíja nielen intelekt dieťatka, ale aj vzájomné vzťahy medzi rovesníkmi. Sofinka a Nelka majú 16 mesiacov, krásne spolupracujú, čakajú sa a tolerujú navzájom. Na lekciách je výborná atmosféra, dievčatá sa motivujú a zdolávajú spolu nové výzvy:-). Aj preto odporúčame skúsiť "Múdre hranie" vo dvojiciach, no posúdte sami!:-)
Kristína, mamička Oliverka (32 mesiacov)
v programe od 11 mesiacov
 
Play Wisely som objavila vďaka našej lektorke Veronike V. Po absolvovaní skúšobnej lekcie som vedela, že pre Olivera to bude "to pravé orechové" a že ho to môže „nakopnúť“ tým správnym smerom. Zo začiatku sa Oliver veľmi nekamarátil s drahou, no kartičky a cvičenie jemnej motoriky si obľúbil okamžite. Naša lektorka Veronika V. má úžasný vzťah s deťmi, vie si ich získať, no zároveň je aj prirodzená autorita, ktorú deti počúvajú a rešpektujú.
 
V programe sme od Oliverovych 11tich mesiacov a za ten čas urobil veľký progres. Dokazuje to aj psychologické vyšetrenie, ktoré som s ním musela absolvovať v jeho "neoficiálnych" dvoch rokoch (je narodený o 2,5 mesiaca skôr). Všetko zvládol na jednotku, jedine v čom nie je popredu je hrubá motorika :) A za toto vďačím Play Wisely. Myslím, že spolu s plávaním toto boli najlepšie investovane peniaze do rozvoja môjho dieťaťa.
Katarína, mamička Adamka (44 mesiacov) v programe od 17 mesiacov
 
Play Wisely si syna aj mňa získalo hneď prvou ukážkovou hodinou. S Adamkom sme začali navštevovať kurzy v jeho 17 mesiacoch a s pár malými prestávkami sme skončili teraz vo veku 44 mesiacov. Play Wisely je hravé, farebné, veselé, zábavné, niekedy akčné a inšpirujúce aj pre mamičky. Je mi ľúto, že sme už skončili, ale pomohlo mi, aby som vedela s Adamkom pracovať týmto smerom aj ďalej. 
 
Je mi trošku ľúto toho, že takýto kurz neexistoval v Bratislave už skôr, keď bol malý náš starši syn. Určite vrelo odporúčam detičkám a mamičkám a želám celému tímu, nech sa im darí a robia šťastnými mnoho ďalších detí. Veľké poďakovanie za skvelý čas hrania patrí aj našim dvom lektorkám Marii a Hanke.
Andrea, mamička Adrianka (23 mesiacov), v programe od 13 mesiacov
 
S Adriankom sme program Play Wisely začali navštevovať v jeho 13tich mesiacoch. Priznám sa, spočiatku som bola trochu skeptická. Obávala som sa najmä, ako naše živé striebro dokáže obsedieť čo i len 10 minút a sústrediť sa na pokyny a úlohy. Musím povedať, že už prvá ukážková hodina ma naozaj veľmi milo prekvapila a rozhodli sme sa v hraní pokračovať.

Momentálne sa chystáme navštevovať už tretí cyklus. Lekcie s lektorkou Hankou O. sú veľmi zábavné a čas na nich vždy utečie ako voda. Od prvého momentu vedela Hanka Adrianka hravou formou a dobrou náladou zaujať, usmerniť a ja ostávam prekvapená, ako sa náš inak neposedný chlapec sústredí na aktivity, spolupracuje a hra o vyslovene teší.
 
Navyše, prínos múdreho hrania je veľmi znateľný, čo považujem za veľký bonus. Adrianko v predstihu poznal základné farby, tvary, zaujímajú ho čísla, začína sám ukazovať na čísla v jeho okolí a dokonca počítať predmety, všimli sme si aj nemalé pokroky v reči. Veľmi oceňujem cvičenia na jemnú aj hrubú motoriku, ktorými sa inšpirujeme aj doma. Múdre hranie absolvujeme vo dvojici s kamarátom Šimonkom a ja som rada, že sa tak môže učiť aj spolupráci s rovesníkom.
Pre mňa, ako mamu, nie je nič krajšie, ako keď jej dieťa pred očami napreduje a cvičenie ho pritom veľmi zaujíma a teší sa z neho. Jednoznačne odporúčame všetkým rodičom, ktorí nad programom Play Wisely uvažujú!
Wisely uvažujú!
Šimon, otecko Ninky (40 mesiacov), v programe od 36 mesiacov
 
Ninka sa narodila veľmi skoro - v 26. týždni a vážila menej ako balíček cukru, len 810 gramov :). V 9-tich mesiacoch dostala epilepsiu a všetky tieto veci ju prirodzene brzdili vo vývine. Na Play Wisely sme s ňou začali chodiť, aby lepšie napredovala, dokázala sa lepšie sústrediť, zaujať jej pozornosť na jednu činnosť, a tiež sa lepšie sociálne integrovať.
 
Najprv si to skúsila sama s lektorkou Veronikou V., ktorá sa jej perfektne venovala a Ninka sa na "tetu Vee" vždy tešila. Neskôr si skúsila aj lekcie vo dvojici s kamaradkou Evelínkou a tie boli ešte lepšie - najmä tým, že deti nemajú interakciu len s lektorkou, ale aj sami medzi sebou. Tešíme sa na ďalší kurz a odporúčame pre všetky detičky, aj tie, čo potrebujú " trošku potiahnuť " :-)
Elena, mamička Davídka (27 mesiacov), v programe od 20 mesiacov
 
Náš syn Davidko nepatrí medzi deti, ktoré si obľúbia Play Wisely okamžite. Naopak, býval dosť nepozorný a veľmi sa mu nechcelo spolupracovať. Skúsili sme viacero lektorov a nakoniec ho dokázala "skrotiť" Martinka. Vie ho zaujať, je oveľa pozornejší a robí pri plnení úloh pekné pokroky. Je tiež fajn, že Martinka vie počas lekcie jasne navigovať aj nás rodičov. Sme s jej hodinami veľmi spokojní a odporúčame ju aj ďalším malým hráčom a ich rodičom:)
Zuzka, mamička Paťky (25 mesiacov), v programe od 10 mesiacov
 
Keď sa mi narodila Paťka, s úžasom som sledovala každý jej pohyb a žasla nad vynaliezavosťou a šťastím dieťaťa.
S citlivosťou matky sa snažíte pozorovať a jemne povzbudzovať svoje dieťatko, ktoré presne vie čo, a aké potreby vyžaduje od okolia, len to treba vedieť rozpoznať. Z tohto dôvodu som chcela a hľadala v sebe, a aj našom prostredí priestor pre pochopenie a spôsob, ktorým by sa citlivo posúvalo ďalej vo svojom vnímaní a hľadaní.
 
Play Wisely mi to poskytlo a som nesmierne vďačná za Veve (Veroniku V.) a jej nesmiernu trpezlivosť, empatiu, ústretovosť a neutíchajúcu energiu, ktorou nás neraz vtiahla do deja a prítomností daných situácií. Patrícia plynule prechádza citlivými obdobiami a som rada aj za seba, že som aj ja objavila svoje vnútorné dieťa, prijala ho a zrazu plynú veci jednoducho a krásne, ďakujeme…
Alžbeta, mamička Paťka (42 mesiacov), v programe od 36 mesiacov
 
O kurze Play Wisely som sa dozvedela úplne náhodou od jednej mamičky. Play Wisely sme začali navštevovať keď mal Paťko 3 roky. Hneď po prvej ukážkovej hodine som vedela, že pre syna to bude to, čo hľadáme. Predtým ako sme začali navštevovať kurz, Paťko moc nerozprával, vadil mu hluk, automaticky cúval od davu deti. Mali sme menší problém s jemnou a hrubou motorikou. Nevedel sa dlhšie sústrediť na jednu vec.
 
Kurz Play Wisely a lektorka Veronika V. dokázala so synom nemožne. Paťko dokázal vydržať počas celej lekcie, sústrediť sa a pekne spolupracovať. Paťkovi sa počas navštevovanie kurzu zlepšila pozornosť, jemná aj hrubá motorika. Začal pekne rozprávať, nevadí mu výskot ani dav detí, práve naopak - teší sa z nich.

Neskôr sme začali navštevovať aj kurz Dúhovej terapie hrou, s lektorkou Veronikou V a Monikou. Sú to veľmi milé dievčatá, ktoré to proste vedia s deťmi, majú neuveriteľnú trpezlivosť a vidno, že to čo robia pre deti, ich baví, proste je to v nich a dokážu s deťmi nemožne - klobúk dole. Paťko dokázal vydržať 45min a pekne spolupracovať. Tešil sa a vždy chcel po lekcii ešte ostať, tak sa mu páčilo. Z našej strany max. spokojnosť. Ďakujeme veľmi pekne za všetko.
Ivette, mamička Lily (35 mesiacov), v programe od 24 mesiacov
 
Lilianka navštevuje kurzy Play Wisely od svojich dvoch rokov. Prvý kurz dostala od babky ako darček 
k narodeninám. Od začiatku sa jej program zapáčil, na každú hodinu sa veľmi teší a veľmi si obľúbila našu šikovnú lektorku Veroniku V. Program Play Wisely je pre nás nie len rozptýlením a hrou ale aj prínosom. Ukázal nám nové spôsoby hrania a zároveň aj učenie, ktoré sa dajú využiť aj v doma.
 
Ďakujeme a prajeme veľa veselých detičiek v programe :)
Martina, mamička Peťky (11 mesiacov), v programe od 4 mesiacov
 
Moja Peťka sa narodila ako veľmi uplakané dieťatko. Ak nespala (so spaním bol tiež problém) a nejedla
tak plakala. Keď mala Peťka 3,5 mesiaca (bola stále dosť uplakaná a večne nespokojná), prvý krát sme vyskúšali ukážkovú lekciu Play Wisely zdarma. Už ukážková lekcia ju evidentne zaujala. Vydržala byť v strehu celých
30 minút a očividne ju to bavilo. A NEPLAKALA! 
 
Taktiež mi Play Wisely poskytlo iný pohľad na moje dieťa. Doma som opatrovateľkou, dojičkou, zabávačkou... Ale tu som bola pozorovateľom... Mohla som v pokoji, spoza Peťkinho chrbta pozorovať ako reaguje, ako sa učí, ako sa hrá. Poskytlo mi to priestor spoznávať jej osobnosť. V skratke - bol to veľmi príjemne strávený čas s mojou dcérkou Peťkou a jej lektorkou Veronikou V.
Zuzana, mamička Tea (18 mesiacov), v programe od 7 mesiacov
 
Teo navštevuje hodiny Playka pomaličky rok a každá jedna hodina je výnimočná a niečím iná - mali sme možnosť spoznať a pracovať s 2 úžasnými lektorkami Hankou a Barborkou. Barborka, ktorá prebrala štafetu od Decembra minulého roka si " naspeedovaneho" Tea veľmi rýchlo získala, hoci bol v tom čase v období ťažšieho sústredenia a spolupráce. Veľmi oceňujem, že Barborka je vnímavá pozorovateľka a vie odhadnúť a podporiť Teov prirodzený záujem o vytipovane aktivity a tým sa priamo-úmerne znásobuje Teova radosť z každej hodiny :-)
 
Barborka vie aj v dobrom poradiť a pochváliť nie len ako lektorka ale aj ako maminka- sme radi že je súčasťou našich štvrtkov a tešíme sa na ďalšie lekcie! Želáme Play Wisely tímu veľa spokojných detičiek a mamičiek, my budeme isto pokračovať- stojí to za to!
Lucia, mamička Sofi (17 mesiacov), v programe od 9 mesiacov
 
Na Múdre hranie ma upozornilo viacero kamarátiek, ktoré majú trošku staršie detičky od našej Sofie. Rozhodla som sa to teda vyskúšat, keď mala Sofia 9 mesiacov. Po prvej hodine som mala pocit, že je to možno na ňu ešte skoro a že veci, ktoré sme na hodine robili, predsa nemôze ešte dokázat. Napriek tomu sme pokračovali a na moje prekvapenie po pár hodinách Sofia začala krásne spolupracovať, robiť úlohy a úkony, ktoré som nečakala, že by mohla vo svojom veku vediet, resp. vôbec rozumieť, čo sa od nej očakáva.
Pôvodne sme začínali individuálnou hodinou, keďže som bola presvedčená, že individuálny prístup k dieťaťu je najlepší. Neskôr sme kvôli zmene režimu boli nutení zmeniť termín hodín a dostali sme návrh na dočasné hodiny vo dvojici. Nakoniec sme pri hodinach vo dvojici zostali. Mám pocit, že interakcia s kamarátkou Markétkou je pre Sofiu velmi prinosná. Na každú hodinu sa na kamošku velmi teší. Opakujú po sebe, inšpirujú sa.
Lekcie su pre nás aj veľkou inšpiráciou na aktivity na doma. Som velmi rada, že máme možnosť tieto kurzy navštevovat :)
Alexandra, mamička Eli (22 mesiacov), v programe od 10 mesiacov
 
Múdre hranie som objavila, keď som hľadala iný, ako pohybový krúžok. Pri skúšobnej hodine sa Elka (vtedy 10 mesačná) tvárila neurčito, takže som nebola úplne presvedčená, čo ďalej. Dnes (Elka ma 22mesiacov) a musím povedať, že to bola jedna z najlepších investícii. Od začiatku sme chodili na lekcie vo dvojici s kamarátkinou dcérou, čo Elku úžasne trénovalo v trpezlivosti, že neexistuje len ona, ale musí počkať kým dokončí hru tá druhá. Dnes úž len s úsmevom sledujeme, ako jedna druhú pozorujú, čakajú na seba, podávajú si pomôcky :-)
Elkina presnosť aj pri tých najmenších predmetoch ma neustále fascinuje. A čo ma neprestáva udivovať je jej spôsob uvažovania cez asociácie - ako si dokáže veci pohotovo prepojiť... . V tomto je hra s kartami unikátna. Trénuje okamžité reakcie a súvis medzi jednotlivými predmetmi. No a to, že v 22mesiacoch pozná všetky farby, väčšinu tvarov a sama si spieva abecedu...to je už len taká čerešnička na torte, za ktorú ďakujeme aj Play Wisely a úžasnej, vždy usmiatej Veronike V. :-)
Zaujímavým paradoxom tiež je, že aj napriek tomu, že som "playko" našla ako "nie-pohybový" krúžok, vo finále nás posunul míľovými krokmi dopredu aj v hrubej motorike, v ktorej bola Elizabetka značne pozadu. Vďaka správnemu 
nakopnutiu a stimulácii od Veroniky V. sme začali rehabilitovať a dnes sa z každého pokroku tešíme spoločne.
Renáta, mamička Hermínky (36 mesiacov), v programe od 18 mesiacov
 
Na Múdre hranie som natrafila náhodou, keď som hľadala možnosti ako podporiť dcérku v jej rozvoji. Zaujala ma štruktúra lekcie, aj keď som nemala jasnú predstavu o tom, ako bude dcérka spolupracovať. 
Začali sme pomerne neskoro v 18 mesiacoch v skupinke 3 detí. Spočiatku som mala obavy či sa nebudú drobci vzájomne vyrušovať. Obdivujem našu lektorku Veroniku B., ako dokázala deti zaujať a v prípade nutnosti aj jemne usmerniť. Oceňujem, že sa dcérka v predstihu naučila rozoznávať farby, čísla, tvary, usporiadať predmety podľa veľkosti, má vycibrenú jemnú motoriku, zmysel pre detail, rovnováhu, výbornú koordináciu oko-ruka.

Vo všeobecnosti malo Múdre hranie na jej vývoj veľmi pozitívny dopad. Posledné mesiace absolvujeme lekcie v angličtine a teší ma, že sa veľmi pekne zapája a rýchlo sa učí nový jazyk. Fakt, že má lekcie rada a majú pre ňu obrovský význam, potvrdzuje aj skutočnosť, že sa doma hrá na Veroniku a vyučuje svoje "deti". :-)
Štefi, mamička Miška (24 mesiacov), v programe od 12 mesiacov
 
Prvýkrát sa náš Miško stretol s lekciou Múdreho hrania keď mal asi 8-9 mesiacov. Bolo to na ukážkovej lekcii. Vtedy som zaváhala, či je táto forma učenia sa už vhodná pre bábo, ktoré ešte nechodí. Dali sme tomu čas ešte pár mesiacov a začali sme až od 12 mesiacov. Škoda, mali sme začať ešte skôr, pretože tak úžasná forma osvojovania si jemnej i hrubej motoriky, precvičovania pozornosti, pamäti a priestorového videnia je naozaj vhodná pre deti od útleho veku.
Nevadí, Miško všetko dobehol :-) Mali sme šťastie na skvelú lektorku Veroniku V., veľmi dobrých "parťákov" v dvojici a prostredie centra na Hummelovej je tak výborné, že hodiny nám robia nielen radosť ale i úžitok. Mnoho typov cvičení sa s obľubou hrávame i doma. Cviky z prekážkovej dráhy sú tak prospešné, že doma mi nie raz podskočí srdce z toho, aké "kúsky" predvádza ten náš chlapček a to s úplnou sebaistotou a koordináciou. 
Odporúčam a prajem všetkým deťom a rodičom, aby si mohli dopriať a absolvovať aspoň jeden múdry program hrania sa....a hneď budú chcieť ďalší :-)
Zuzka, mamička Tea (11 mesiacov), v programe od 4 mesiacov
 
O Play Wisely som sa dozvedela od mojej najlepšej kamarátky, ktorá absolvovala so svojim synčekom Markym dlhodobo kurzy Múdreho hrania s Klárkou a Hankou a boli s malým úplne nadšení! Hoci bol náš syn ešte vtedy vo hviezdach, už vtedy mi sľúbila: "Počkaj, raz sama vyskúšaš." Slovo dalo slovo a Teuško dostal od mojich úžasných kamošiek kurz Playka ako darček. Išli sme na istotu k lektorke Hanke a zasa mala tá moja Aďka pravdu! :-) Tea aj mňa si Hanka získala za sekundu a ukážková lekcia bola zážitkom a prísľubom zábavy na ďalších 12 lekcií :-)
Teo je živý chlapček a niekedy ozaj neobsedí, ale Hanka si vie získať naplno jeho pozornosť a celkový koncept Múdreho hrania na Vás zanechá dojem. Zrazu tam sedíte a nechápavo pozeráte, ako je to možné, že Váš drobec vie toto a ono bez toho, aby ste to s ním skúšali. Playko je pre nás úžasne strávený čas, plný tešenia, zábavy, inovatívneho hrania v spoločnosti usmievavej a dobre naladenej Hanky, ktorú s Teuškom vždy radi vidíme.
Musím ešte veľmi oceniť možnosť rekapitulácie na tzv "rodičku" (konzultácií) ako sme to s mužom nazvali. Výborné postrehy od Hanky nás nakopli a vďaka jej radám sme urobili zopár drobných zmien aj doma a ono to funguje :-)
Aj doma si Teo zlepšuje baseball odpal v domácom prevedení inšpirovaný Playkom :-)
Lucia, mamička Mišky (14 mesiacov), v programe od 12 mesiacov
 
Múdre hranie mi doporučila moja sesternica, ktorá stále vyhľadáva pre svoju dcéru všelijaké zaujímavosti. Hneď ako som zhliadla videoprezentáciu, ma program zaujal. Prvé lekcie boli trošku rozpačité zo strany mojej neposednej Mišky, ktorú ohurovalo všetko okolo a nezdalo sa mi, že sa tu niečo bude schopná naučiť. Ale teraz, po absolvovaní polovice kurzu, čaká moja nezbednica úplne nadšená, kým si ju Veronika V. v herni vyzdvihne a pôjdu sa spolu konečne hrať. Úplne sa jej rozžiaria očká, keď ju zbadá vo dverách, nehybne kuká na kartičky, lebo Veronika proste vie úžasne intonačne a milo zaujať. A aj keď nemá Miška svoj deň, vždy ma úžasné pochopenie a napriek nesústredeniu dostane z Mišky ten najlepší výkon.
Som šťastná, že sme sa dostali k takejto skvelej lektorke a tešíme sa na každej lekcii z pokrokov a nových vecí, ktoré sa Miška s Veve naučí - napríklad aj prvé mini slovíčko bolo "nie je" krútiac pritom s tými maličkými ručičkami. Veroniku V. teda ako lektorku vrele doporučujem, lebo to čo robí robí skvele a deti ju jednoducho žeru :)
Andrea, mamička Lily (22 mesiacov), v programe od 7 mesiacov
 
S Lily sme začali na Múdre hranie chodiť, keď mala 7 mesiacov. Najprv sme si neboli istí, ako to Lily bude zvládať a či sa dokáže sústrediť na lektorku, ale obe to vždy zvládali nad naše očakávania :-) Bolo veľmi zaujímavé sledovať, ako sa Lily z lekcie na lekciu zlepšovala a to, čo robilo pred mesiacom ešte problém, zrazu zvládala hravo. Neskôr sme prešli na hranie vo dvojici a interakcia oboch dievčat urobila lekcie ešte zaujímavejšími. Naše lektorky (mali sme viaceré) boli veľmi profesionálne, trpezlivé a usmievavé. Viaceré z aktivít, ktoré robíme na Múdrom hraní, si Lily obľúbila skúšať aj doma, a sú pre ňu veľkou zábavou. Len dostať ju z tej preliezkovej dráhy po skončení lekcie je niekedy diplomaticky veľmi náročný proces! :)

 

Lenka, mamička Katky (18 mesiacov), v programe od 9 mesiacov
 
S Play Wisely sme začali, keď mala dcérka 9 mesiacov. Lekcie boli veľmi zaujímavé a lektorka Veronika V. vždy usmiata a trpezlivá. Veronika vedela dcérku zaujať a motivovať k sústredeniu sa. Aj pre mňa ako mamu mal kurz prínos v tom, ako sa s Katkou môžem hrať aj doma. Myslím si, že celkovo nás lekcie obohatili a boli veľmi príjemnou inšpiráciou k našim každodenným aktivitám.

 

Veronika, mamička Viki (18 mesiacov), v programe od 12 mesiacov
 
Individuálne lekcie Play Wisely dostala malá od jej krsných ako darček k prvému rôčku. Veľmi som sa tomu potešila, naštudovala som si informácie z webu o takomto druhu cvičenia s detičkami, a s radosťou sme začali chodiť na Play Wisely. Malej aj mne sa to od začiatku veľmi páčilo, dieťatku aj maminke to dá veľa. Dieťatko sa stále z hodiny na hodinu zlepšuje, objavuje nové veci, získava nove skúsenosti, napreduje. Zo začiatku v niektorých veciach je viac opatrné ale ako postupujú lekcie, osmeľuje sa a je vidno pokrok a odstránenie doterajších bariér.
Ja ako rodič som spoznala aj inú stránku výchovy, ako sa dá pracovať s dieťaťom, ako ho vzdelávať a smerovať. Po skončení individuálnych lekcii pokračujeme v skupine troch detičiek, čo je zase nová skúsenosť - dieťatko sa musí naučiť trpezlivosti, odkukáva a zlepšuje sa na základe pozorovania ďalších detičiek, s ktorými máva lekcie. Niektoré aktivity ho viac bavia a niektoré menej ako na individuálnych lekciách. Na záver by som rada dodala, že Play Wisely určite odporúčam!

 

Viera, mamička Terezky (16 mesiacov), v programe od 12 mesiacov
 
S Play Wisely sme začali keď mala Terezka 13 mesiacov, čo bol pre ňu myslím pravý čas. Na každú hodinu s Veronikou V. sa veľmi tešíme. Terezka je z lekcie na lekciu pozornejšia, stále viac a viac spolupracuje, naozaj u nej vidieť pokroky pri každej aktivite. Dokonca aj doma má návyky z Play Wisely.  Napríklad pri vhadzovaní a zatláčaní predmetov sa dokáže pekne sústrediť a je vnímavá k detailom. Veronika V. ju na lekciách dokáže krásne zaujať, a vždy náš inšpiruje aktivitami, ktoré Terezku bavia, a ktoré potom skúšame aj doma.  Play Wisely je pre nás veľkým prínosom, a určite odporúčame aj všetkým priateľom 
a známym.

 

Diana, mamička Jonathanka (14 mesiacov)

v programe od 12 mesiacov

 

Ako každá čerstvá mamička som si nebola istá v mnohých veciach. Nevedela som ako mám správne pristupovať k svojmu dieťaťu a ako sa ním správne hrať. V blízkosti môjho bydliska som sa dopočula o Múdrom hraní. Povedala som si, že to vyskúšam. Hneď po prvej lekcii som vedela, že toto je presne to, čo ja a môj Jonathanko potrebujeme. Lekcie sme absolvovali s lektorom Kamilom, ktorý už od prvej lekcie na mňa pôsobil veľmi profesionálne a priateľsky. Jonathankovi sa veľmi páčil nový spôsob hry a na lekcie reagoval veľmi pozitívne. Po každej lekcii som doma pozorovala, že sa posúva dopredu. Kamil nám dal aj mnoho tipov na hry , ktoré sme mohli robiť aj doma, poradil , kde si  môžeme kúpiť rôzne hračky , ktoré svaly posilňovať , ako Jonathanka správne držať na rukách , takisto nás veľmi príjemne upozornil, čo sa naopak neodporúča robiť s deťmi. Lekcie Múdreho hrania s Kamilom nás jednoznačne obohatili a odniesli sme si z nich všetci svoj kúsok vedomosti. Vrelo odporúčam všetkým mamičkám a detičkám. 

 

Martina, mamička Edka (28 mesiacov)

v programe od 15 mesiacov

 

Na Múdre hranie sme začali chodiť keď mal Edko 15 mesiacov. Zo začiatku to bolo trocha chaotické, kartičky, rôzne hry na jemnú motoriku a potom šup na schodíky, do tunela, hádzanie s loptou...... Nerozumela som tomu, prečo to má také postupnosti. No keď Edko začal doma používať veci čo sa tam naučil, pochopila som, že to má význam. Lektorka Veronika je vždy veľmi milá, vysmiata s vnímavým a citlivým prístupom k detičkám. Edko sa na ňu vždy veľmi teší a to hovorí za všetko. Na Múdre Hranie chodíme veľmi radi a vždy sa na túto hodinu spoločne tešíme. Ideálny spôsob ako naučiť dieťa pozorne počúvať a s chuťou sa učiť nové veci.
Katarina, mamička Alexka (31 mesiacov)

v programe od 12 mesiacov

 
Keď sme začali chodiť s Alexandrom na Play Wisely, mal vtedy niečo okolo jedného roka. Zo začiatku som bola trosku skeptická, lebo som si nevedela predstaviť, ako moje živé, neposedné dieťa bude pol hodinku robiť čo má, čiže pozerať kartičky, potom sa hrať s hračkami na jemnú motoriku a nakoniec na hrubú. Ale na moje veľké prekvapenie ho Veronika tak vedela zaujať, že sedel a pozeral na kartičky, rýchlo spolupracoval, robil čo treba... V jeho správaní som aj doma postrehla návyky z Play Wisely, napríklad rozlišoval veľké a malé tvary, pričom srandovne zhrubil a stenšil hlas, bol veľmi vnímavý na detaily, čo tiež pripisujem Play Wisely, vie sa sústrediť na nejakú činnosť, čo sa tiež musel učiť. A na každú lekciu sa veľmi teší, Veroniku si obľúbil a je to neoddeliteľná súčasť jeho týždňa.

 

Alfréd, otecko Albertíka (33 mesiacov)

v programe od 12 mesiacov

 

Náš syn Albert chodí na kurz Múdreho hrania od 1 roka. Spočiatku sme mali rešpekt, či taký malý človiečik dokáže venovať sústredenú pozornosť lektorke. Lektorka Gabika však zvládla naše živé dieťa od prvej lekcie perfektne. Albert sa na návštevu vždy tešil a my sa tešíme z jeho pokrokov. Ťažko vyhodnotiť čo by bolo, keby na Múdre hranie nechodil. Každopádne dnes má 2,5 roka, robí sám kotrmelce, je veľmi obratný, rozumie anglickým výrazom a niektoré aj používa, komunikuje v logických súvetiach a výborne si pamätá aj to, čo si my rodičia musíme obtiažne dolovať z pamäti. Navyše nám to pomohlo uvedomiť si, že náš Albert je aj vo svojom veku bystré a múdre dieťa. A zvládne sa formou hry systematicky učiť bez toho, aby to vnímal ako povinnosť. Berie to ako veľkú zábavu a teší sa na lekcie.
Môžeme len odporúčať všetkým rodičom. Programu Play Wisely držíme palce. Stojí to za to! Ďakujeme.
rodičia Maxíka (14 mesiacov)

v programe od 16 mesiacov

 

Spôsob ako stimulovať mozog dieťaťa a ponúknuť mu možnosť využiť maximum svojich možností ponúka práve program Play Wisely a náš syn je toho dôkazom. Maxík chodil od 16 mesiacov a trochu ľutujeme, že sme ho nedali už od 4 mesiacov. Chodíme na individuálny program - veľmi odporúčame, nič Vaše dieťa nebude rušiť a bude sa musieť snažiť viac. Maxík chodí rád ani raz neprotestoval za celý čas, naša inštruktorka Hanka si ho okamžite získala svojim prístupom a fantastickým naladením sa na jeho potreby.
Mám dvoch synov a za sebou viacero rôznorodých aktivít, a preto si dovolím vyhlásenie, že ak investovať peniaze do lepšej budúcnosti pre Vaše dieťa, nepoznám lepšie ako práve Play Wisely. Pretože výsledkom je práve lepšia štartovacia pozícia pre dieťa, ktoré absolvovalo Play Wisely. Nebojte sa, aj bez Play Wisely Vaše dieťa prežije, avšak s ním bude mať veľa vecí jednoduchšie :) Teším sa že sme Vás našli a držíme palce!

 

Barbora, mamička Ondrejka a Tomáška (40 a 14 mesiacov)

v programe od 14 mesiacov

 

O programe Play Wisely som sa dozvedela, keď mal Ondrejko len 1,5 roka. Hľadala som pre neho niečo, čo som nedokázala popísať, vedela som len, že chcem aby mal možnosť sa niečo naučiť a pritom si aj zacvičiť. Okamžite sme spolu s priateľkou a jej rovnako starým synčekom využili možnosť skúšobnej PW hodiny. Už počas tohto prvého sedenia som bola uchvátená čo všetko náš malý zázrak dokáže a na aké, z môjho pohľadu zložité podnety a zadania dokáže nájsť riešenie. Bolo to užasné a dojímavé zároveň a hneď sme začali s lekciami. Moje obavy o to, či Ondrejko dokáže udržať pozornosť boli úplne neopodstatnené.
Každá lekcia moje očakávania vždy naplnila a sama som nechcela veriť, že keď si deti sadali k abecede, lekcia už bola takmer na konci. Ondrej mal sedenia rád, a i keď pre neho nebolo vždy ľahké ráno vstať z postele, akonáhle prekročil prah herničky nebolo ho treba o ničom presviedčať. Môj úžas a nadšenie pretrvávali počas celých 2 rokov, kedy Ondrejko na lekcie chodil.
Ondrejko už je veľkým bratom ročného Tomáška a dnes pri raňajkách mu vysvetloval, že odteraz bude chodiť ku Kláre on. Nadšenie teda u nás pretrváva a už sa našej nabližšej lekcie nevieme s Tomáškom dočkať. Keď rozprávam s mojimi priateľkami mimo Bratislavy o tejto úžasnej možnosti, všetky sú nadšené, že niečo takéto u nás je. Preto by som si priala aby sa Play Wisely dostalo aj k detičkám mimo hlavného mesto, aby tieto úžasné zážitky mohli mať spolu s nami. :-)
Nina, mamička Margarétky (15 mesiacov)

v programe od 4 mesiacov

 

Naša dcéra Margarétka chodí na kurz Múdreho hrania od štyroch mesiacov a každá polhodina, ktorú strávi s lektorkou Majkou, bola a je pre ňu vždy veľmi podnetná a zábavná, a to už od takého útleho veku. 
Majka sa celý čas plne venuje len jej, stimuluje rozvoj jej myslenia a motoriky primeraným spôsobom pre jej vek s pomocou vhodných hračiek a pomôcok. Margarétka sa na Múdre hranie vždy teší a na každej lekcii vidno jej pokroky. Zároveň je tento kurz nápomocný aj pre mňa ako rodiča, lebo mi pomohol uvedomiť si, čo všetko dokážu malé detičky a zároveň mi ukázal nové zábavné spôsoby, ako sa s ňou môžem hrať aj doma.
Čo viac si možno priať? :D Odporúčam všetkým!
Lenka, mamička Elizabeth (10 mesiacov)

v programe od 4 mesiacov

 

Na múdre hranie sme s dcérkou Elizabeth začali chodiť už v 4 mesiacoch. Našou inštruktorkou sa stala Hanka, ktorá nám prirástla k srdcu. Elizabeth mala strach z nových ľudí, no Hankin prístup si ju hodinu po hodine úplne získal :) Hanka ju svojou zanietenosťou vtiahla do hry tak, že Liz ani nevedela, že sa vlastne učí :) Elizabeth je energická a veľmi jej vyhovuje intenzita učenia. Neuveriteľne sa jej zlepšila jemná motorika, obľúbila si montessori hračky, stala sa vytrvalejšou, zvedavejšou, pozornejšou a komunikatívnejšou. Momentálne žijeme v zahraničí a vždy keď sa vrátime, ideme za Hankou, teda za HA, ako hovorí Elizabeth :) . Dovtedy sa učíme spôsobom a s hračkami, ktoré sme obkukali pri hraní :) A niečo som sa naučila aj ja... S láskou, záujmom a radosťou nás baví sa "učiť" kazdý deň.
Jana, mamička Dávidka (30 mesiacov)

v programe od 18 mesiacov

 

Dávidko je odkedy začal štvornožkovať veľmi akčný chlapček a doteraz je rád neustále v pohybe. Na ukážkovú hodinu som s Dávidkom prišla, keď mal 18 mesiacov a nevedela som si predstaviť, že bude jedného dňa schopný sústrediť sa na kartičky, edukačné pomôcky a vôbec spolupracovať s lektorkou. Prvá hodina neprebehla úplne ideálne, ale Hanku (našu lektorku) Dávidko neodradil a sľúbila, že sa to zlepší.
Na moje úprimné prekvapenie mala pravdu - po pár hodinách už fungoval ako hodinky. Hanka ho dokáže bez problémov zaujať - často sa prichytím, že jednotlivé cviky v duchu riešim aj ja. Dávidko sa na hodinu vždy veľmi teší a nedávno vyhlásil: "Ja ľúbim Hanku!" :) Myslím, že väčšie ocenenie jej ani nemohol dať.
 
Na programe Play wisely veľmi oceňujem, že deti formou hry získavajú pozitívny vzťah k učeniu. Nové informácie berú ako odmenu, nie ako cvičenie. Každá hodina ma prekvapuje a presviedča o tom, ako my dospelí deti podceňujeme. Vnímajú, rozmýšľajú a vyvodzujú logické závery už ako drobné stvorenia - skôr než začnú rozprávať. Tento program odporúčam každému - je ideálnym spojením mentálneho a fyzického cvičenia.
Zlatica, mamička Simonky (36 mesiacov)

v programe od 23 mesiacov

 
Do kurzu Múdreho hrania nastúpila Simonka asi jeden mesiac pred druhými narodeninami spolu s kamarátkami v tom istom veku. Zo začiatku bola trošku nesmelá a aj keď vedela, tak skôr váhala s odpoveďami. Mala som pocit, že dáva viac priestor svojim kamarátkam.
Postupom času ostali v kurze už len s jednou kamarátkou a krásne sa začali dopĺňať. Keď jedna zaváhala alebo nevedela ako ďalej, druhá jej pomohla a bolo krásne sledovať tú spoluprácu dvojročných dievčatiek. Lektorku Hanku si Simonka veľmi obľúbila pre jej úžasný prístup a trpezlivosť s malými detičkami. Nepoznám vo svojom okolí nikoho, kto by vedel tak zaujať, presvedčiť deti aby počúvali, sústredili sa a hrali sa s takou radosťou ako to vie lektorka Hanka. Dnes sme absolvovali s dcérkou poslednú päťdesiatu lekciu Múdreho hrania a sme šťastné, že sme mali takúto možnost naučiť sa nové veci a okrem iného nemáme problém ani s angličtinou, do ktorej sme prešli tak hladko ako keby sa pokračovalo v slovenčine :-)
Mojej dcérke Simonke dalo Múdre hranie určite veľa vedomostí a zručností, ktoré sa jej teraz zídu pri nástupe do škôlky :-) Želáme celému tímu veľa úspechov a veľa múdrych detí :-)
Lucia, mamička Davidka (27 mesiacov)

v programe od 16 mesiacov

 
Program Play Wisely sme ešte pred necelým rokom nepoznali, dozvedeli sme sa o ňom náhodou, keď sme hľadali Montessori kurzy. Dnes som veľmi rada, že sme si vďaka náhode vybrali práve Play Wisely, pretože je to podľa môjho názoru o mnoho efektívnejšia a zaujímavejšia metóda ako klasické Montessori a náš Davidko vďaka nej a Veronike spravil už veľa veľa pokrokov.
Navštevujeme hodiny v angličtine a tak sa učíme nielen rozoznávať farby, veľkosti, tvary, či počítať, ale tiež rozumieť a hovoriť v cudzom jazyku úplne prirodzeným spôsobom. Mnohé činnosti zamerané na jemnú motoriku sme začali praktizovať aj doma a musím povedať, že vďaka Play Wisely sme sa naučili robiť aktivity, ktoré sme predtým nerobili a pre dieťa sú nenahraditeľné. Je úžasné môcť skĺbiť vyplnenie voľného času s rozvojom a odporúčali by sme tento kurz úplne každému dieťatku a jeho rodičom. 
Nikdy by som nepovedala, že Davidka dokáže niečo dlhodobo baviť, ale na hodinu s Veronikou sa vždy teší a ja s ním. Je vidieť, že dievčatá z Play Wisely si prácu s deťmi naozaj užívajú a hodinám venujú toľko energie, koľko sa len dá. Držíme palce a prajeme mnoho spokojných malých aj veľkých návštevníkov kurzu.
Monika, mamička Lydky a Mášky (24 mesiacov)

v programe od 18 mesiacov

 

Som mamou dvojročných dvojičiek Lydky a Mášky. Na odporúčanie našej kamarátky sme sa v septembri 2014 rozhodli vyskúšať lekciu Play Wisely a odvtedy sme fanúšikmi tohto programu. Ako rodičov nás veľmi prekvapilo, že ani nie rok a pol staré detičky dokázali vnímať (a nasledovať) lektorku. Zároveň to bola škola aj pre nás rodičov. Učili sme sa nechať deťom a Hanke voľnosť a nezasahovať do lekcie (nechváliť, netlieskať, neusmerňovať – teda všetko, čo sme doma robili).
Deti si užívajú všetky časti lekcie – od kartičiek cez jemnú motoriku až po pohybové aktivity. Vždy je ale jedna časť, o ktorej celý týždeň rozprávajú, favoritom. Napríklad ABC song vedeli naspamäť už pred druhými narodeninami. Takisto praktizujú doma aj ostatné znalosti a zručnosti získané na lekciách a samozrejme pripomínajú, že to ich naučila Hanka. Ja ako mama–pozorovateľka mám veľkú radosť z progresu pri opakujúcich sa aktivitách, keď vidím zmenu v myslení aj v šikovnosti ručičiek.  Po úvodných lekciách v slovenčine sme bez problémov prešli na angličtinu. 
Mirka, mamička Miška (36 mesiacov)

v programe od 20 mesiacov

 

Play Wisely bol pre nás krásny program. Dlhé obdobie sa Miško už od začiatku vikednu tešil, kedy pôjdeme zase ku Kláre. Často sa sám hrával, že si zakryl oči a "čo je zlé" :-) Nikdy som nevedela, že sa dieťa s radosťou vie a samo chce naučiť toľko veci v takom útlom veku.
Ďakujem za to, že ste dali lekcie Play Wisely do súťaže, v ktorej sa nám podarilo vyhrať. To bolo tesne po tom, ako sme sa o programe dozvedeli, a boli na prvej ukážkovej lekcii, kde bol Miško ešte vystrašený, a veľmi nespolupracoval. Po tých ďalších 3 hodinách som už bola presvedčená, že sa nám bude obom páčiť. Ďakujem, za to, že ste Miska veľmi nechválili, a tak robil veci, lebo sám chcel. 
Linda, mamička Emky (20 mesiacov)

v programe od 10 mesiacov

 

Program Play Wisely okrem toho, že nepochybne pozitívne vplýva na rozvoj kognitívnych a motorických schopností detí, predstavuje pre osemnásťmesačnú Emu a jej mna najmä zábavu a to vďaka skvelej lektorke Gabi a kamarátovi Adamkovi, s ktorým tvorí Emuška od januára skvelý tandem. A práve vďaka navštevovaniu skupinových lekcií má Emuška od útleho veku možnosť učiť sa aj tímovej spolupráci a tolerancii. 
Zuzana, mamička Matúška (24 mesiacov)

v programe od 18 mesiacov

 

"S Matúškom navštevujeme lekcie v angličtine s lektorkou Gabikou od septembra 2014. Na ukážkovú lekciu som sa dostala úplne náhodou idúc okolo letáku a hovorila som si, že už toho máme s malým dosť, ale aspoň sa pozrieme, čo je to za novinku. Mám aj 14 ročného syna, s ktorým som sa držala povier, že nech sa deti učia až v škole, a potom sme si poriadne zamakali do noci každý deň, aby v pohode zvládal školu. Teraz som si povedala, že sa radšej posnažím naučiť Matúška čo najviac, kým je maličký.
Bola som veľmi milo prekvapená, ako úžasne vydržal venovať pozornosť lektorke Gabike a nestálo ma to ani veľa energie. Program sa mi veľmi zapáčil (je fenomenálny) a malému robí obrovskú radosť. Robí veľké pokroky v rozprávaní a vie neskutočne veľa. Lektorku Gabiku má veľmi rád a spomína ju denne pri každej príležitosti, kde si spája súvislosť s Play Wisely. Navyše sa teší aj na kamaráta, s ktorým sa učia vo dvojici. Gabika je veľmi milá a bystrá žienka, ktorá to vie s deťmi naozaj perfektne. Neustále pre nich vytvára nové, zaujímavé a poučné lekcie. Nič lepšie som s týmito malinkými drobcami doposiaľ nenašla a chodíme na krúžky každé dopoludnie. Odporúčam to vyskúšať každej mamine. Deti si to určite zaslúžia!"
Viera, mamička Davidka (3 roky)

v programe od 22 mesiacov

 

"Už viac ako rok chodíme s naším chlapčekom na lekcie Play Wisely. Synček bol z kategórie detí, ktorým sa dlho nechcel rozviazať jazyk. K programu PW som sa dostala na odporúčanie jednej známej s rovnakým problémom. Jej syn lekcie PW už navštevoval a vravela, ako im to neskutočne pomohlo malého "naštartovať". Dohodli sme si skúšobnú lekciu s pani Klárou a odvtedy sme stálymi zákazníkmi :-)
Synček sa po krátkom čase akoby zázrakom rozrozprával, začal nám doma hovoriť z ničoho nič zložité vety, všade správne rozpoznával farby, začal počítať a doma sa s radosťou venoval Montessori hračkám, ktoré dovtedy iba obchádzal.
Dlho sme chodili na individuálne lekcie a teraz sme začali novú sériu vo dvojici s dievčatkom v jeho veku, s našou úžasnou lektorkou Hankou. Synček sa učí spolupráci s rovesníkom, trénuje si trpezlivosť, lekcie sú veselé a vždy odchádzame odtiaľ dobre naladení. Doma nám spieva abecedu, má výborne vytrenovanu pamäť aj motoriku.
Keď sme začínali s PW, pani Klára bola jediná lektorka, za ten jeden rok sa k programu prihlásilo tak veľa deti, že lektoriek je teraz už 6 a to jednoznačne svedčí o tom, aká je metóda múdreho hrania úspešná a čoraz viac obľúbená!"
Daniela, mamička Julinky (2 roky)

v programe od 15 mesiacov

 
"Na Play Wisely sme začali chodiť s mojou dcérou, keď mala jeden rok. Dcéra dovtedy nikdy nevydržala pri nejakej činnosti viac než 2-3 minúty, a ja som neustále mala pocit že musím kupovať nové hračky, vymýšľala som neustále nové činnosti, ale stále to bolo o tom istom.
Ukážkovú hodinu PW sme skúsili v jej 10tich mesiacoch ešte s dvoma ďalšími chlapcami bol to horor ;-) Hlavne pre mňa, lebo nevedela obsedieť ani počas prvých 5 minút a ja som si nevedela predstaviť ako sa dokáže sústrediť 30 minút.. Odišli sme s tým, že to nemá zmysel. Ale potom som si povedala že skúsime jeden kurz a uvidíme.
No a bola som naozaj šokovaná, lebo každou ďalšou lekciou sa dcéra sústredila viac a viac, plnila úlohy a ja som videla že ju to začína veľmi baviť a vie sa sústrediť celý čas, takže ani neviem ako nám hodina ubehne. Dcéra je celkovo kľudnejšia, sústredenejšia a velmi veľa veci sa naučila. Čo dodať - ďakujem!!!"
Andrea, mamička Markyho (2 roky)

v programe od 18 mesiacov

 

"Poznate ten pocit, ked sa vratite z nejakeho kulturneho alebo sportoveho podujatia, kde Vas ucinkujuci ohuria ich schopnostami a tym nadsenim zijete este niekolko mesiacov? Tak presne taky isty pocit zazijete po lekciach Play Wisely s Vasim dietatkom v hlavnej ulohe. Vasa ratolest Vas zarucene ocari svojim zaujatym sustredenim, vyvinutou jemnou motorikou, spolupracou a prirodzenostou s akou bude komunikovat s lektorkou, ktoru vidi prvy krat v zivote a v neposlednom rade velkou radostou, ktora sa bude stupnovat kazdou lekciou a kazdou novo nadobudnutou vedomostou. Ak chcete dat svojmu dietatku to najlepsie a popritom sebe rozsirit obzory a nacerpat mnoho napadov a hier ci na jemnu alebo hrubu motoriku aj pre cas traveny doma tak jednoznacne skuste PW.
Vyskusali sme viacere aktivity ale PW je s odstupom najzmysluplnejsie stravenych 30 minut plnych kreativity, individualneho pristupu, nauky, hry, pohybu a socializacie vo velmi prijemnej atmosfere.
Mali sme stastie spolupracovat s lektorkami pani Klarkou a pani Hankou, ktore si nas ziskali uz pocas jednej lekcie. Mily a hravy pristup s jasne stanovenymi hranicami, profesionalita, pripravenost na kazdu lekciu a osobita montessori metodika su samozrejmostou kazdej hodiny. O lektorkach a celkovo o PW svedcia najlepsie sami za seba tie stastne tvare deti, ktore sa nevedia dockat, kedy uz konecne zacne dalsia lekcia... ved presvedcte sa sami ci prehanam alebo len objektivne hodnotim ;)"
Pavel, tatík Sary (2,5 roka) a Emmy (1,5 roka)

v programe od 24 a 12 mesiacov

 

"Na väčšinu aktivít s našimi deťmi chodí moja manželka Evka, ale Play Wisely všetky dievčatá tak okúzlilo, že som začal lekcie pozerať na fotkách, na krátkych videách a nakoniec som išiel na hodinu osobne. A bol to úžasný zážitok!
Deti v podstate tvrdo „pracujú“ – sústredia sa, v rýchlom sledu idú z jednej aktivity na druhú, striedajú typy úloh – a to všetko so širokým úsmevom na tvári. Niektoré aktivity deti tak nadchli, že si je s kúskom vlastnej fantázie opakujú aj sami doma. Výhodné je aj spájanie viacerých detí do skupín – pribúda tak aspekt medziľudských vzťahov. Navyše sa dá program robiť aj po anglicky. Naše deti boli aktivitami tak zaujaté, že si zmenu reči prakticky neuvedomili. Teraz proste niektoré veci robia po anglicky... No, a do Klárky sú deti jednoducho zaľúbené."
Veronika, mamička Tylianky (1,5 roka)

v programe od 6 mesiacov

 

"O metóde Play Wisely som sa dozvedela od manžela. Dcérka jeho kolegu z práce mala vtedy 1,5 roka a chodila na lekcie. Manžela inšpirovalo, aká je malá šikovná a tak mi nasadil chrobáka do hlavy. Páčilo sa mi, že bola možnosť vyskúšať si zdarma ako prebieha lekcia.
Tylianka zažila svoju prvú lekciu v 6 mesiacoch. Bolo to pre ňu nové, doma sme sa hrávali inak. Mňa prekvapilo, že dokázala vnímať obrázky a kartičky už „taká malá“. Mne ako matku program inšpiroval. Odkedy chodíme na Play Wisely, už nijaká detská „hra“ mi nepríde ako „iba zábava“, ale vnímam ju ako aktivitu, ktorou sa Tylianka učí.
Priamo na lekciách sa mi páčil prístup lektorek k Tylianke – je v ňom úcta k dieťaťu a zároveň dôvera v jeho schopnosti, aj rešpekt. Tiež neustále oceňujem možnosť počas lekcie nechať sa viesť lektorkou a pozorovať reakcie Tylianky či už na výukové karty alebo pri jemnej a hrubej motorike.
Vďaka Kláre a súhre okolností som sa rozhodla zúčastniť sa aj na kurzoch Montessori metódy pre najmenšie deti, ktoré mi dodali konkrétne nápady v súlade s mojím vnútorným nastavením pre výchovu. Do budúcna som sa rozhodla, že ďalším obohatením bude zažiť Play Wisely pod vedením ďalších lektoriek, aby Tylka mala možnosť zažiť rovnakú metódu prostredníctvom rôznych ľudí."

 

Victor a Viera, rodičia Tadeáška (3,5 roka)

v programe od 33 mesiacov

 

"Our son is ½ English and ½ Slovak. We started with Play Wisely programme 9 months ago and I chose to have English lessons. Although I had never seen the Play Wisely method before it has proved to be very effective. Our son can be very shy with strangers but with patience and perseverance on the part of the teacher he is now a confident performer. The system not only teaches numbers, colours and letters but also dexterity using both right and left hands, puzzle solving and various shapes.
I am very pleased with my son’s progress thanks to Klara’s efforts and will continue with Play Wisely for the fore seeable future and would recommend this programme for any child whether English speaking or Slovak.
 
Pani Klárku som kontaktovala koncom februára 2013 s prosbou o ukážkovú lekciu Play Wisely a vlastne s nami začínala svoj báječný program Play Wisely tu na Slovensku. A my s ňou teraz začíname tretiu sadu 12 lekciových cvičení! Je k tomu treba viac povedať? Určite to, že jej patrí veľké “ĎAKUJEM” za jej obdivuhodný prístup ku deťom a pozoruhodné napredovanie synčeka pod jej láskavým a trpezlivým vedením. O prínose Play Wisely pre rozvoj detí svedčí okrem iného aj to, že náš chlapček má teraz rozvinutú slovnú zásobu, má rád aj zložitejšie hry, rozlišuje tvary; číslice a farby sa stali "samozrejmosťou."
A - teší sa na každé stretnutie so svojou veľkou priateľkou!"
Julia, mamička Riška (25 mesiacov)

v programe od 18 mesiacov

 

"S mojím synom Riškom som navštevovala viacero krúžkov pre deti od jeho 7. mesiacov. Všetky boli podobne - deti nadväzovali prvé kontakty s rovesníkmi, hrali sa, trochu tancovali alebo skákali. Keď sme narazili na program Play Wisely pochopila som, čo mi na všetkých krúžkoch chýbalo: neboli natoľko rozvojové.
Chodíme ku Kláre 8 mesiacov a pre Riška je to stále čas, na ktorý sa veľmi teší (takmer každý deň sa ma ráno spýta, či ideme ku Kláre). Lekcia trvá 1/2 hodiny, ale je dosť intenzívna. Záujem malého sa počas tých 8 mesiacov trochu menil - najskôr bol nadšený z hračiek, potom z pohybovej časti programu, teraz zase zbožňuje kartičky. Klára je pozitívny a veľmi príjemný človek, ktorý si vie deti získať. Program Play Wisely vyslovene odporúčam. Vďaka Kláre a Play Wisely sme sa dostali ku Montessori pedagogike, čo nás následne priviedlo k Montessori jasličkám, do ktorých teraz Riško chodí. Je tam veľmi rád a teší sa tam. Som Kláre veľmi vďačná, že nás nasmerovala a ovplyvnila tak Riskov rozvoj.
 
... nielen samotný program Play Wisely je výborný, ale úžasná je samotná Klára, ktorá ho vedie. Chodila som a chodím s mojim 1,5-ročným Riškom na rôzne "krúžky" vo viacerých bratislavských centrách. Viac-menej je to o tom istom: deti sa hrajú a stretávajú iné deti. Kláru sme stretli v Prešporkove a od prvej hodiny sa teším, že som konečne našla aj nejaký rozvojový program. Riško sa na každú hodinu veľmi teší, čomu nasvedčuje aj počet "Klára" slov, ktoré za týždeň povie - priemerne tak 200-250. To hovorí samé za seba!"

 

 

Olga, mamička Noemi (13 mesiacov)

v programe od 8 mesiacov

 

"Na lekciu Play Wisely sa s našou 13-mesačnou dcérkou tešíme celý týždeň.
Lektorka Klárka má nesmierny dar získať si dôveru a pozornosť dieťaťa. Lekcie vedie spôsobom, ktorý rešpektuje individualitu každého dieťaťa, dáva mu pocit úspechu z dosiahnutého výkonu a zároveň vytvára priestor na získavanie nových zručností, takže naša malá sa nikdy nenudí a vždy si nájde niečo zaujímavé
a zábavné.  
Lekcie sú inšpiráciou aj pre mňa ako matku, ako "múdre hranie" praktizovať aj v domácom prostredí. Rozhodne vidím, ako sa Noemi zlepšuje najmä v jemnej motorike a tento program veľmi odporúčam"
Gábi, mamička Dorotky (20 mesiacov)

v programe od 13 mesiacov

 

"K lekciam Play Wisely sme sa s Dorotkou dostali na odporúčanie kamarátky, vyskúšali sme skušobnú lekciu, ktorá bola zadarmo a program sa nám páčil natoľko, že sme si predplatili 10 lekcií dopredu.
A neoľutovali sme. Dorotka sa na lektorku Kláru a samotnú lekciu vždy veľmi těší a ja tiež. Je to veľmi intenzívna pôlhodinka aktivít, ktoré sa Dorotke velmi pačia a okrem toho ju aj učia a posúvajú ju vpred, či už z hľadiska koncentrácie, motoriky alebo fyzickej zručnosti.
Teraz začíname hranie Play Wisely vo dvojici, takže Dorotka má kámošku, navzájom sa posmelujú a těšia sa z úspechov, týmto získali lekcie opäť nový rozmer. Tiež sa každa mamička môže rozhodnúť, či chce, aby lekcia prebiehala v angličtine alebo v rodnom jazyku, preto sa môže dieťatko učiť zároveň aj cudzí jazyk. Program Play Wisely môžem len ďalej odporúčať, je to veľmi efektívne stravených 30 min v týždni :-)"
Iva, mamička Ivka (7 mesiacov)

v programe od 4 mesiacov

 

"Play Wisely cvičíme s Ivkom už od jeho 4 mesiacov. V porovnaní s inými cvičeniami, na ktorých sme boli, je toto cvičenie kratšie a veľmi intenzívne. Ivko z neho odchádza väčšinou unavený a hladný, lebo sa jedná o čas strávený vo viditelne intenzívnom sústredení, neustále na hranici toho, čo dokáže (podľa psychológov ten najlepší spôsob učenia sa). Zároveň je fajn, že sa pri ňom stále striedajú viac intelektuálne aktivity (koncepty na kartičkách) s aktivitami rozvíjajúcimi jemnú a hrubú motoriku a všetky tri sa navzájom dopĺňajú.
Lektorka Klárka Ivka dobre pozná a jeho individuálnym schopnostiam prispôsobuje aj jednotlivé hodiny. Často ma prekvapí, čo už Ivko všetko zvládne a vymyslí. Najlepšie však je, že Ivka cvičenie vyložene baví
a teší sa z neho. Doteraz spomínam na to, ako sme na jednom z prvých cvičení pozerali s Ivkom na kartičky "velký/malý". Ivko po chvíli pochopil, o čo ide, a začal sa nahlas smiat. Pre mňa osobne je Play Wisely výborná inšpirácia, ako rozšíriť repertoár vhodných rozvojových hier aj doma."
Na ukážku tiež niekoľko komentárov z našej Facebook stránky:
Zuzana, mamička Davidka (10 mesiacov)

 

"Odporúčam každej mamičke - často krát som bola až prekvapená čo všetko náš syn zvládne. Cvičenie trvá síce "iba" pol hodinu ale za ten čas p. Klárka zacvičí s malým velmi veľa vecí a oblastí mozgu. Spôsob precvičenia jemnej a hrubej motoriky je veľmi zaujímavy a hlavne nikdy by sa mi to nepodarilo doma na takej úrovni. Velký pokrok máme vdaka PW v jemnej motorike - uvedomujem si, že každé dieťa je iné, v niečom vyniká, niečo príde neskôr ale verím tomu, že s PW sme mnoho vecí pozitívne rozbehli správnym smerom.
Cvičime pravidlene 1x do týždna už 3 mesiace a určite budeme pokračovať aj nadalej. Nehovoriac o tom, že p. Klárka je velmi ústretová a úžasná žienka, je vidieť, že práca s deťmi nie je pre nu iba biznis ale robí to s láskou." 

 

Michaela, mamička Leušky (2,5 roka)
 
"Posledna hodina bola nezabudnutelna, tak ako kazda doteraz. Lea neustale spomina tetu s kartickami a tesi sa na kazde dalsie "hranie" aj s kamaratkou. Drobec zacal intenzivne "rozpravat" nove slova, aj vdaka rozvojovemu programu Play Wisely. Dakujem/e za podnelnajsiu hodinu, tesime sa na dalsie. Budem Vas kazdemu odporucat!" 

 

 

bottom of page