top of page

Naši lektori 

Lenka

Lenka vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Komenského a súčasne ekonómiu na Ekonomickej univerzite. Maturovala z anglického jazyka a 6 rokov navštevovala kurzy v jazykovej škole. Zlom prišiel až s narodením vlastnej dcéry, kedy objavila nepreskúmané zákutia detskej duše. Práve zmena životnej role a snaha dať svojmu dieťatku do najlepšie ju priviedlo k Play Wisely®. Absolvovala tréning lektorov Play Wisely® pre deti od 4 mesiacov do 3 rokov vedený Klárou Kulichovou.

Z vlastnej skúsenosti vie, že Play Wisely® deti baví, pretože lekcie prebiehajú formou hry a zábavy. Ľudský mozog najlepšie poznáva, ak je učenie spojené s radosťou. Pri práci s najmenšími detičkami ju fascinuje schopnosť ich koncentrácie už od najútlejšieho veku. Program Play Wisely® ju oslovil práve svojou komplexnosťou, pretože rozvíja kognitívnu, motorickú stránku dieťaťa a zároveň v ňom buduje dôveru v seba samého a svoje schopnosti. "Deti sú totiž to najcennejšie, čo máme, a to, čo do nich vložíme, sa nám niekoľkonásobne vráti. Lebo deti – to je naša budúcnosť."

DSC00606.jpg

Majka

IMG_4277_edited_edited.jpg

Na Univerzite Komenskéhov Bratislave vyštudovala odbor Andragogika a už počas školy sa Majka niekoľko rokov venovala personalistike a ľudským zdrojom. Po narodení prvého syna sa rozhodla zmeniť svoje pracovné zameranie a zamilovala si prácu s deťmi.
 
Po absolvovaní odborných školení sa začala venovať plávaniu detí a cvičeniu rodičov s deťmi. Po narodení druhej dcérky si Majka doplnila aj vzdelanie a absolvovala dvojročné štúdium v odbore Učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo na Pedagogickej a sociálnej akadémií v Bratislave.  Ako vášnivú jogínku a pilatesku ju oslovila aj detská joga.. Montessori filozofia a aktivity Majku zaujímali už dávno, preto sa zúčastnila polročného školenia Montessori pre deti 0-3 roky. Momentálne prechádza certifikačným procesom Medzinárodnej asociácie masáží dojčiat. Práca s deťmi je naozaj to, čo miluje!

"S Play Wisely som sa prvýkrát stretla ako mama, keď som začala navštevovať Playko s mojim najmladším synom a od prvej chvíle som bola nadšená. Spojenie kariet, Montessori aktivít, jemnej motoriky, pohybu a hrubej motoriky je ideálne. Moj syn sa na hodinách toho veľmi veľa naučil, získal veľa vedomostí, ale naučil sa aj rešpektovať hranice a pravidlá, ukončiť začaté aktivity, sústrediť sa, spolupracovať a pomôcť kamarátovi, trpezlivo počkať, kým je rada na ňom. a to je pre mňa asi to najcennejšie. Som veľmi rada, že sa aj ja stanem súčasťou tímu Play Wisely a budem môcť sprevádzať deti a ich rodičov pri ich múdrom hraní."

 Lucka - Play Wisely mentor

Lucka študovala na konzervatóriu v Bratislave hodobno-dramatické umenie, kde prešla veľa tanečnými štýlmi od klasiky cez jazz, ľudovky, ruské a írske tance, až po súčastnú techniku. Spev miluje od detstva a do dnes sa mu venuje rovnako ako tancu. V herectve mohla nazrieť do vnútra postáv a ich psychiku, kde sa začala viac zoznamovať a zaujímať o psychológiu. Neskôr si na konzervatóriu dorobila absolutórium z herectva, tanca a spevu a tak získala pedagogické minimum na výučbu predovšetkým herectva. 
 
Posledné roky sa začala venovať jazdeniu na koni, kde občasne pomáha ako posila pri hippoterapiách. Vo svojich 13-tich rokoch chodievala mamine pomáhať do detského domova s novorodeniatkami, kde sa začala oboznamovať s neľahkou úlohou rodičov či so správnym zaobchádzaním bábätka. Postupne si začala uvedomovať ako veľa lásky chýba týmto deťom a tak sa vo svojich 14-tich rokoch dobrovoľne začala ako animátorka v Saleziánskom stredisku venovať deťom aj zo sociálne slabších rodín, ktorým sa venuje dodnes. Pri nich si všimla, aký veľký problém môže nastať v učení, či správaní týchto detí, ak sa k nim od detstva nepristupuje s veľkou láskou a pozornosťou. Práve preto sa rozhodla spolupracovať aj s o.z. Cesta Von – projekt  Omama, ktorý Play Wisely veľmi podporuje. Je to projekt, ktorý sa zaujíma predovšetkým o deti v rómskych osadách, kde sa snažia stimulovať detský mozog v rannom detstve cez hru, rovnako ako v Play Wisely a tiež upevniť vzťah medzi matkou a dieťatkom. Lucka sa pre nich stala školiteľkou našej metódy Play Wisely a tiež supervízorkou na lekciách priamo v rómskych osadách.
 
O programe Play Wisely sa dozvedela od našej lektorky Hanky. Veľmi ju to oslovilo a tak absolvovala tréning lektorov Play Wisely pre deti od 4 mesiacov do 4 rokov vedené našimi vyškolenými lektorkami. O necelý rok si spravila certifikované školenie Play Wisely vedené našou zakladateľkou Petty Hannan v Prahe. Tiež absolvovala semináre Rešpektovať a byť Rešpektovaný. Je to spôsob komunikácie, ktorým sa snaží k dieťatku pristupovať rešpektujúco, aj na našich lekciách.
Prístup a metóda hry aj pre našich najmenších, ktorá sa deťom dostáva cez Play Wisely je pre ňu úžasný spôsob, ako dospieť k správnemu psychomotorickému vývoju a správnym návykom dieťatka jednoducho cez hru.

DSC00689.jpg
WhatsApp Image 2024-03-08 at 14.12_edited.jpg

Nikol

Je absolventkou strednej pedagogickej a sociálnej akadémie. Na paneurópskej vysokej škole študovala odbor psychológiu. Už počas štúdia sa venovala práci s deťmi. Nadobudla skúsenosti v súkromných škôlkach a školách v rôznych vekových kategóriách. Venovala sa rozvoju mentálnych schopnosti u detí ako sú predstavivosť a pamäť, logické myslenie, koncentrácia pozornosti. Vo voľnom čase sa rada venuje športu a cestovaniu. 
 

Jej motiváciou je vidieť radosť deti, ktoré začnú veriť vlastným schopnostiam.
"Play Wisely som sledovala už nejaký čas. Vo svojom okolí som sa stretávala s pozitívnou spätnou väzbou od rodičov, ktorých deti program navštevujú."

Kristínka študovala na Pedagogickej fakulte UK v Bratislave nemecký jazyk a literatúru. Pracovala v rakúskych firmách, kde vedela uplatniť hlavne nemecký jazyk, ktorý ju bavil už od detstva. Vo svojom voľnom čase je vášnivá turistka, bežkyňa a tiež má za sebou skvelé úspechy so svojím psíkom v dogtrekkingu, kde absolvovala veľa pretekov na Slovensku ale aj v zahraničí.

S príchodom materstva sa ale všetko zmenilo a Kristínka sa v materstve úplne našla. S vytúženou dcérkou prišli aj veľké výzvy, ktoré musela riešiť. Dcérka Adelka má totiž PAS a to znamenalo veľa pátrania po rôznych riešeniach, ako dcérke čo najviac pomôcť a pritom natrafila práve na Play Wisely a na skvelú lektorku Vevoniku,, ktorá neskutočne naštartovala Adelku. Týmto všetkými desiatimi odporúča Play Wisely aj rodičom, ktorý majú dieťatko s hendikepom. Pri Adelke bolo vidno pokroky z lekcie na lekciu a rodič, ktorý má dieťa s PAS vie ,ako ťažko sa pri tejto diagnóze pokroky robia. “Už počas prvých lekcii mi íšlo hlavou, že toto je presne to, čo by aj mňa bavilo a napĺňalo. Vidieťˇ deti ako z lekcie na lekciu napredujú." A tak, keď sa dcérka dostala do škôlky s asistentkou, tak sa odhodlala a absolvovala školenie lektorov Play Wisely pre deti od 4 mesiacov do 3 rokov. "A už teraz vie že som sa správne rozhodla."

Kristínka berie túto prácu ako poslanie. “Chcem presne tak pomôcť detičkám, ako bolo pomohnuté mojej dcérke a mne”. Tento program je jedinečný a rozvíja potenciál dieťatka v období, kedy je to jemu najprirodzenejšie a hlavne nenútenou hravou formou. 

mudrehranie_bratislava.jpg

Žofi

Screenshot 2023-08-11 4.54_edited.jpg

Žofi momentálne študuje 2. ročník magisterského štúdia v odbore Antropológia na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave. Bakalársky stupeň štúdia Antropológie absolvovala na Prírodovedeckej fakulte na MUNI v Brne.

Už od malička má blízky vzťah k deťom keďže má troch mladších súrodencov, o ktorých sa vždy ochotne starala. Od roku 2019 sa venuje trénovaniu plávania u detí od 3-12 rokov. Táto práca jej dala veľmi veľa vedomostí o deťoch v rozdielnom veku, vďaka čomu sa stala sebavedomou v jej prístupe k nim, vymedzení si pravidiel, lepšiemu pochopeniu ich správania v rôznych situáciách, vyriešeniu konfliktov a samotnému dosahovaniu výsledkov. Vždy sa snažila pristupovať k tréningom tak, aby ich deti nebrali ako zdroj stresu, ale práve naopak aby sa naňho každý týždeň tešili a boli plní očakávania z toho, čo nové sa naučia alebo v čom sa zlepšia. Tieto všetky skúsenosti sa snaží pretaviť aj do jej lektorovania v Play Wisely.

Tiež mala možnosť vyskúšať si prácu s deťmi so syndrómami ako PAS, Downov syndróm, ADHD alebo aj deťmi s rečovými a pohybovými problémami.

Od roku 2021 sa venuje aj opatrovaniu detí, ktoré sú vo veku 0,5 – 3 roky.  Má tiež skúsenosti s opatrovaním dvojčiat, počas ktorej sa jednému prejavilo postupom času podozrenie na autizmus. Naučilo ju to aké náročné a dôležité je porozumieť dieťaťu a jeho potrebám, ktoré zatiaľ nevie vyjadriť inak ako plačom.

 

Program Play Wisely ju veľmi oslovil už len z videí, ktoré mala možnosť vidieť, ešte pred samotným pracovným pohovorom. Následne absolvovala tréning lektorov pre deti od 4 mesiacov do 4 rokov, ktoré viedli naše skúsené lektorky.

Miriam_F-35.jpg

Miriam

Miriam získala absolutórium na konzervatóriu v Olomouci, kde vyštudovala aj Pedagogickú fakultu, odbor Učiteľstvo pre 1.stupeň ZŠ. Ešte na univerzite sa venovala stráženiu detí a učeniu spevu na ZUŠ, kde s deťmi dosahovala významné súťažné úspechy. ”Práca s deťmi ma veľmi bavila a napĺňala. Avšak po roku ako au-pair v USA sa mi otvorili dvere v úplne novom korporátnom odbore, kde som zostala až do odchodu na materskú dovolenku."
 

Po narodení dcéry som sa začala viac zaujímať o Montessori pedagogiku a rešpektujúce rodičovstvo. Hľadala som aktivity, ktoré by sme mohli s dcérou spoločne navštevovať a tak som sa zoznámila s programom Play Wisely. Po prvej hodine som bola nadšená a mala som pocit, že som konečne našla niečo, čo je naozaj zmysluplné. Nie len pre mňa ako rodiča, ale hlavne pre moje deti. Program, ktorý je postavený na výskumoch NASA, ale predsa dokáže hravou formou odovzdať dieťaťu všetko, čo v danom období potrebuje jeho mozog. Komplexnosť, ktorú ponúka nedokáže nahradiť žiadny iný krúžok.

 

"Som veľmi rada, že som mohla tento program absolvovať i s druhorodeným synom a teraz sa pridať do rodiny Play Wisely aj ako
lektorka. Veľmi sa teším na prácu, ktorá mi dáva zmysel.”

Katka

Katka od skorého detstva až po dospelosť pôsobila ako tanečníčka a speváčka vo folklórnych súboroch v Bratislave, kde vystupovala na rôznych festivaloch nie len na Slovensku, ale aj v zahraničí. Vo voľnom čase sa venuje maľovaniu, fotografovaniu, cestovaniu, pečeniu, záhradkárčeniu , a v zimných mesiacoch aj lyžovaniu.

 

Katka po skončení osemročného gymnázia študovala na Právnickej fakulte UK v Bratislave. Momentálne, ale začala študovať odbor predškolská a elementárna pedagogika na Pedagogickej fakulte UK v Bratislave vzhľadom na to, že jej vzťah k deťom bol, a aj je silnejší ako ku paragrafom. 

O programe Play Wisely sa dozvedela cez lektorku Katku, ktorá navštívila ich rodinnú firmu, v ktorej prichádza Katka do každodenného kontaktu s deťmi. Katka absolvovala tréning lektorov Play Wisely pre deti od 4 mesiacov do 5 rokov vedené našimi vyškolenými lektorkami.

image0.jpeg
playwisely_.jpg

Na Paneurópskej Vysokej škole v Bratislave vyštudovala odbor psychológiu. Už počas štúdia na strednej škole Paťka inklinovala k práci s deťmi a pracovala ako dobrovoľníčka v detských
táboroch. Neskôr pracovala v materskej škôlke a v rôznych neziskových organizáciách a tu
zistila, že ju práca s deťmi veľmi napĺňa a chcela by sa venovať viac deťom, ktoré potrebujú
psychologickú pomoc.


Po ukončení Vysokej školy začala pracovať na Klinike detskej psychiatrie, kde mohla získať
bohaté teoretické ale aj praktické skúsenosti s deťmi s rôznymi diagnózami. Aktuálne Paťka, pracuje ako psychologička v Centre pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, kde pracuje s deťmi od 3-19 rokov. Prioritne sa venuje diagnostike, a to konkrétne diagnostike nadania, špecifických vývinových porúch učenia, pozornosti a v neposlednom rade diagnostike osobnosti. Paťka realizuje aj preventívne programy zamerané na duševné zdravie a programy zamerané na karierové poradenstvo.


O programe Play Wisely sa dozvedela od kolegyne a našej lektorky DTH Silvii. Paťka absolvovala tréning lektorov Play Wisely pre deti od 4 mesiacov do 4 rokov vedené našimi vyškolenými lektorkami.

Katka G.

Katka je aktívne žieňa, ktoré aktuálne študuje druhý ročník magisterského štúdia
v odbore Učiteľstvo anglického jazyka a literatúry a histórie. Počas základnej školy
navštevovala ZUŠ, kde absolvovala odbor hry na klavíri a výtvarného odboru. Od šiestich
rokov sa aktívne venuje slovenskému folklóru, najprv ako tanečníčka a aktuálne ako
speváčka vo Folklórnom súbore Ekonóm.

 

Dlhé roky pôsobí ako animátorka u saleziánov na Miletičke, kde vystriedala prácu s deťmi aj úplne najmenšími aj tínedžermi, vedenie zboru, chystanie táborov, stráženie a rôzne iné aktivity. Aktuálne sa tiež venuje ukrajinským chlapcom z detského domova z Ľvova. Vo voľnom čase sa rada venuje napríklad hudbe, alebo najnovšiemu hobby, lezeniu.
 

O programe PlayWisely sa dozvedela od lektorky Hanky, najprv sledovala program
z diaľky a následne bola dlhoročnou lektorkou oslovená túto prácu skúsiť. Program ju
očaril svojou jedinečnosťou a spôsobom, ako krásne pomáha dieťatku naplniť svoj potenciál a rozvíjať sa nenútene, hravo, zaujímavo a s úsmevom a stále tak účinne. PlayWisely vníma ako skvelý spôsob, ktorým môžu detičky načerpať a rásť v mnohých smeroch a raduje sa z krásnych vzťahov, ktoré sa vytvárajú medzi detičkami, lektorkami a rodičmi.

E644BC96-60F5-49B3-9014-5D0CF1B91707.JPG
LM foto nazep.png

Lucka

Lucka vyštudovala Medzinárodné vzťahy na VŠE v Prahe. Už po narodení prvej dcérky si
uvedomila, že jej poslanie sú šťastné, zdravé a spokojné detičky. Popri prvej materskej dovolenke sa stala „Inštruktorkou psychomotorického vývinu detičiek od 0 do 1 roka” v inštitúte Evy Kiedroňovej v Prahe. Tejto činnosti a poradenstvu psychomotorického vývinu sa venovala aktívne aj popri materskej dovolenke. Spoločne s Klárou Kulichovou, zakladateľkou Play Wisely Slovensko, viedla workshopy o rannej stimulácii bábätiek.

 

Po narodení 3. dieťatka sa začala navyše intenzívnejšie venovať svojmu dalšiemu hobby – zdravej strave, podpore zdravia celej rodiny celostným zpôsobom a jej osvete.


Montessori pedagogika a Play Wisely se stali súčasťou celej jej rodiny, všetky jej deti navštevujú Montessori školu a škôlku od svojich 3 rokov. Lucka hovorí, že jej deti sú v škole a škôlke šťastné a tešia sa na každý deň. "Je úžasné pozorovať v každodennom živote, aké sú jej deti samostatné, motivované a vedia rozmýšľať.“ hovorí Lucka a je veľmi rada, že sa spolu so svojím manželom rozhodla ísť touto cestou a verí jej. Rada Vás prevedie programom Play Wisely už od najmenšieho bábätka v slovenskom, anglickom a prípadne aj českom jazyku.

Gabi je absolventkou STU, FCHPT. Má štátnicu z anglického jazyka, ktorú získala po absolvovaní bilingválneho gymnázia. K programu Play Wisely sa dostala už v roku 2013 so svojou prvou dcérkou. Bola jednou z prvých maminiek, ktoré sa múdro hrali so zakladateľkou Múdreho hrania v Bratislave, Klárkou Kulichovou. Play Wisely ju nadchlo natoľko, že si sama chcela vyskúšať úlohu lektorky a preto absolvovala v roku 2014 kurz Play Wisely vedený zakladateľkou programu Patty Hannan.


V roku 2015 si Gabi urobila kurz Inštruktora plávania kojencov, batoliat a deti predškolského veku v aktreditovanom pracovisku Evy Kiedronovej. V rámci tohoto kurzu získala spôsobilosť pre pohybovú výchovu kojencov, batoliat a deti predškolského veku.


Čo sa týka Montessori filozofie, Gabi absolvovala viaceré vzdelávacie semináre v holistickom centre vzdelávania zameraného na prácu s deťmi od 0-6 rokov pod záštitou Evy Starkovej.
Play Wisely programom si prešla s oboma svojimi dcérami, 8r a 3 a pol roka, každú lekciu si spolu veľmi užili a tešili sa z nej. Deťom sa Gabi venovala aj počas pobytu v UK, kde mala možnosť starať sa o 2 detičky so špeciálnymi potrebami. Momentálne program Múdre hranie zastrešuje z administratívnej stránky, teda ak máte nejaké otázky, čo sa týka administratívy, rezervačného systému, neváhajte ju kontaktovať aj na info@mudrehranie.sk :)

playwisely_-5.jpg

Zakladateľka Play Wisely Slovensko, Klára absolvovala 2-ročný medzinárodný kurz Montessori pedagogiky pre deti od 3 - 6 rokov vedený medzinárodne uznávanou asociáciou AMI (Asociation Montessori International), ktorej zakladateľkou bola priamo Dr. Maria Montessori. Pracovala v Montessori škôlkach vo Viedni, Prahe a Bratislave. Princípy Montessori pedagogiky hlboko ovplyvnili jej vnímanie detí aj úlohy učiteľa. Práca s deťmi Montessori metódou je pre ňu obrovskou radosťou a napĺňa ju šťastím vidieť deti, ako im tento prístup dokáže rozsvietiť svetielko v očiach aj srdci. Momentálne sa naplno venuje svojim materským povinnostiam - synčekovi Dávidkovi.
​O metóde Play Wisely® sa dozvedela prostredníctvom nadšených mamičiek a rozhodla sa navštíviť tréning vedený priamo zakladateľkou Play Wisely® pani Patty Hannah. Osobne ju na metóde najviac zaujalo, že je postavená na základe najnovších výskumov a vedeckých poznatkov NASA a pritom zároveň ide o tak skvelú zábavu pre dieťa aj rodiča.​

bottom of page